289 000 €91 m²

Vanha-Klaukantie 17 A 4, Klaukkala, Nurmijärvi3h, työhuone, k, khh, kph, s, wc, var/tekn.tila, oma piha

Velaton hinta
289 000 €
Hoitovastike
309,40 € / kk
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2025
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Klaukkala
Kaupunki
Nurmijärvi

*HUIKEA TARJOUS! Nyt uuteen kotiin Lumon terassilasitus kaupan päälle!*

Upea tilaisuus muuttaa uuteen ja tyylikkääseen rivitalokotiin Klaukkalan uudelle asuinalueelle Vanha-Klaukkaan! Tämä loppuvuonna 2025 valmistunut, energiatehokas koti tarjoaa valoisaa ja avaraa asumista yhdessä tasossa. Asunnon 91 neliömetriä on suunniteltu huolella, ja se sisältää kaksi makuuhuonetta, työhuoneen, tyylikkään Puustellin keittiön, toimivan kodinhoitohuoneen sekä tilavan kylpyhuoneen kahdella sadesuihkulla. Oman saunan löylyt kruunaavat päivän.

Asunto sijaitse uudella ja rauhallisella Vanha-Klaukan alueella, josta on lyhyt kävelymatka Klaukkalan keskustan palveluihin, kouluihin ja päiväkoteihin. Alueella on loistavat liikunta- ja ulkoilumahdollisuudet, kuten Isosuon pitkospuut, jotka tarjoavat kauniit maisemat ja rauhallisen ympäristön luonnosta nauttimiseen.

Kaikilla autopaikoilla on sähköauton latausmahdollisuus, ja yhtiöllä on aurinkosähköjärjestelmä, mikä tekee asumisesta ympäristöystävällistä. Tämä koti sopii erinomaisesti sinulle, joka arvostavat modernia asumista luonnon ja palveluiden läheisyydessä.

• Energiatehokas A Energialuokka • Vesikiertoinen lattialämmitys lisää asumismukavuutta • Asuntokohtainen koneellinen tulo-/poistoilmanvaihto tehokkaalla lämmöntalteenotolla • Valmistunut 15.10.2025

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän uuteen upeaan kotiin!

TIEDUSTELUT JA YKSITYISESITTELYVARAUKSET: Netta Räsänen - Listed LKV Oy 041 318 9669 / netta.rasanen@listedlkv.fi

OTATHAN YHTEYTTÄ JA VARAAT OMAN ESITTELYAJAN!

--- Onko sinun nykyinen kotisi vielä myymättä? Autamme sinua ilomielin myös sen myymisessä! Ota rohkeasti yhteyttä, meiltä saat maksuttoman arvion sekä kilpailukykyisen välitystarjouksen!

Perustiedot

Kaupunginosa
Klaukkala
Kohdenumero
80497435
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
91 m²
Tontin pinta-ala
3 211 m²
Kokonaispinta-ala
91 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Isännöitsijäntodistuksen ja yhtiöjärjestyksen mukaan kokonaispinta-ala 91m². Rakennuspiirustusten mukaan asuinpinta-ala 87,5m² sekä lämminvarasto / tekn.tila 3,5m².
Huoneiston kokoonpano
3h, työhuone, k, khh, kph, s, wc, var/tekn.tila, oma piha
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillisuuni, mikroaaltouuni, astianpesukone, pakastekaappi, keittiöniemeke sekä aamiaiskaappi, liesituuletin (niemekkeeseen integroitu) ja jääkaappi. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Tyylikäs kashmir sävyinen Puustellin keittiö valaistulla aamiaiskaapilla sekä Boschin integroidut kodinkoneet.
Parveke
Ei
Terassin kuvaus
Asunnon katettu terassi on mahdollista lasittaa. Takapihan terassi länteen päin.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku (2kpl), lattialämmitys (sähkötoiminen mukavuuslämmitys) ja suihkuseinä. Pesutilojen kuvaus: Valoisa ja tilava kylpyhuone jossa kaksi sadesuihkua, tyylikäs sormipaneeli katto sekä kiinteä LED valaistus. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, bidee-suihku, peili, pesuallas ja allaskaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja lämmin ulkovarasto / tekn.tila
Palvelut
Palvelut: Klaukkalassa on ruokakauppoja (S-Market, Lidl K-Citymarket), kahviloita, terveysasema, R-Kioski, loistavat liikuntamahdollisuudet, kulttuuritalo Monikko, Rusta, Jysk, Gigantti ja Tokmanni.
Paikallistiedot: Vanha-Klaukka on uusi asuinalue Klaukkalan keskustan tuntumassa, josta on lyhyt kävelymatka keskustan palveluihin, kouluun ja päiväkotiin. Ihan kivenheiton päässä Klaukkalan pitkospuut jossa pääset nauttimaan rauhasta ja kauniista maisemista.
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: 9 § Tontin lunastus Yhtiöllä on tonttia koskevan maanvuokrasopimuksen mukaisesti oikeus ostaa tontin vuokrakauden aikana tai sen päättyessä. Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: • Energiatehokas A Energialuokka (kaukolämpö, vesikiertoisella lattialämmityksellä sekö mukavuuslämmitys khh ja khp). • Yhtiöllä on aurinkosähkö. • Autopaikoilla on sähköauton latausasemat. Merkimo Rakennus Oy on paikallinen, hyvästä laadustaan tunnettu rakennusliike.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
543-3-694-1
Postitoimipaikka
Nurmijärvi
Tietoliikennepalvelut
Elisa Oy, Valokuitu

Hinta

Velaton hinta
289 000 €
Myyntihinta
145 329,24 €
Neliöhinta
3 175,82 € / m²
Velkaosuus
143 670,76 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä 30 päivän lunastusoikeus. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
309,40 € / kk
Pääomavastike
596,96 € / kk
Tontin vuokravastike
182 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 088,36 € / kk

Rakennusvuosi
2025
Huoneistojen lukumäärä
9
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2025
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: A2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 25.03.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Asuntokohtainen koneellinen tulo-/poistoilmanvaihto tehokkaalla lämmöntalteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 211 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Lahex Oy ISA, Niilo Lindbohm, niilo@lahex.fi, 0405776282
Kaavoitustiedot
Lisätietoa Nurmijärven kunnan asiakaspalvelusta p. (09) 250 021
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys
Pihan kuvaus
Pihan reunoille istutettu tuija-aita
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikiertoinen lattialämmitys sekä sähkötoiminen mukavuuslämmitys kph ja khh, Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
30.09.2084
Tontin vuokra
18 883 € / vuosi
Tontin kuvaus
Taloyhtiöllä on mahdollista lunastaa tontti omaksi.
Maanvuokraaja
Nurmijärven kunta
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Kaikilla autopaikoilla on sähköauton latausasemat. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autopaikat myydään omina osakkeina. Autokatospaikka 7 000 euroa / kpl. Autopaikka 3 500 euroa / kpl. Kaikilla autopaikoilla on sähköauton latausasemat.