134 000 €45 m²

Ruispellontie 1, Kirkonkylä, Nurmijärvi2h, kt, p

Velaton hinta
134 000 €
Hoitovastike
195,75 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Nurmijärvi

Tervetuloa tutustumaan viihtyisään ja hyvin pidettyyn kaksioon vuonna 2018 valmistuneessa Asunto Oy Nurmijärven Ruispellossa. Tämä 45 m²:n neljännen kerroksen koti tarjoaa toimivan pohjaratkaisun, modernit materiaalit ja aurinkoiset näkymät kaakkoon ja lounaaseen. Asunto on yksitasoinen ja varustettu parvekelasituksella, joka pidentää ulkona oleskelun kautta ympäri vuoden.

Avoin keittiö sulautuu kauniisti olohuoneeseen ja tarjoaa laadukkaat kodinkoneet: jääkaappipakastin, astianpesukone sekä keraaminen liesi ja liesituuletin. Laminaattilattiat ja maalatut seinät luovat raikkaan ja helposti sisustettavan kokonaisuuden. Kylpyhuone on tyylikäs ja käytännöllinen – lattialämmitys, laattapinnat, suihkuseinä, allaskaappi, peili sekä pesukoneliitäntä tuovat arkeen mukavuutta. Tilava makuuhuone tarjoaa hyvät säilytysratkaisut ja rauhallisen lepotilan.

Parveke auringon suuntaan Asunnon lasitettu parveke on kuin lisähuone, jossa nautit aamukahvin tai rentoudut illalla. Kaakkois–lounais‑suunta takaa mukavasti valoa.

Tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
34802580
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
1 804 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, kt, p
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: keraaminen liesi, liesituuletin suodattimella. avokeittiö
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: allaskaappi, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, suihku, suihkuseinä, peili
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
kaakko, lounas
Tulevat remontit
Taloyhtiön kunnossapitotarveselvityksessä 2025-2030 ei ole normaaleista kunnossapitotöistä poikkeavia tulevia remontteja.
Tehdyt remontit
Piha-alueen asfaltointi 2021.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: Lidl 200m
K-Supermarket 1 km
Koulu: Nurmijärven Yhteiskoulu, 900m
Nurmijärven Lukio, 900m
Lukkarin koulu, 750m
Päiväkoti: Seikkailupäiväkoti Touhula Myötätuuli 220m
Lukkarin päiväkoti 1km
Terveysasema: 600m
Hammashoitola: 750m. Kirjasto: 850m
Lisätiedot
Autopaikka myydään erikseen hintaan 3500 euroa.

Velaton hinta
134 000 €
Myyntihinta
54 316,67 €
Neliöhinta
2 977,78 € / m²
Velkaosuus
79 683,33 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
195,75 € / kk
Pääomavastike
567,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
762,85 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
25,00 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 26 € / hlö / kk. Tasataan vuosittain todellisen kulutuksen mukaan.
Muut kustannukset
€ / kk: Autopaikka vastike. Lisätietoa velkaosuudesta: Lainan voi maksaa pois (ei kuluitta), ajankohta on hallituksen määrääminä aikoina..
Autopaikan kustannukset
21,75 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nurmijärven Ruispelto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Hallitukselle on annettu valtuudet periä/jättää perimättä enintään kahden kuukauden hoito- ja/tai rahoitusvastike yhtiön taloudellisen tilanteen niin vaatiessa. YJ 7§: Yhtiön huoneistojen ja osakashallinnassa olevien muiden tilojen alkuperäisiin rakennussuunnitelmiin kuulumattomien, joko rakennusvaiheen aikana huoneistokohtaisena muutos-/lisätyönä tai osakkeenomistajien jälkikäteen rakentamien tai asentamien/asennuttamien rakenteiden, rakennelmien ja laitteiden osalta on korjaus-, kunnossapito-, huolto-, vahinko- ja muu vastuu kyseisen huoneiston tai tilan hallintaan oikeuttavien osakkeiden omistajalla. Tällaisia rakenteita, rakennelmia ja laitteita ovat esimerkiksi takat hormeineen, parveke- ja terassilasitukset, ilmanvaihdon muutokset, lauhduttimet, hanat.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
5
Energialuokka
C2013