159 000 €55,5 m²

Ohjastie 4 A, Kirkonkylä, Nurmijärvi2h, kt, s, varasto

Velaton hinta
159 000 €
Hoitovastike
194,25 € / kk
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Nurmijärvi

Heti astuessasi sisään ihana eteisaula toivottaa tervetulleeksi. Kodissa on hyvä pohjaratkaisu. Eteisaulassa on kaapistot ja vaalea värimaailma. Olohuone-keittiöalue on tämän kodin lämmin keskus. Pinnat ovat raikkaat ja värimaailma yhtenäinen. Tätä tilaa kelpaa sisustaa. Olohuoneen ja keittiön yhtenäinen tila on erittäin toimiva. Olohuoneesta kulku ihastuttavalle terassille/takapihalle.

Asumisen mukavuutta lisää vesikiertoinen lattialämmitys ja huoneistokohtaiset ilmanvaihtokoneet!

Kylpytilat ovat tilavat. Oma sauna tuo rentoutumista ja mukavuutta asumiseen. Tervetuloa rentoutumaan!

Siis, kaiken kaikkiaan, kompakti paketti, muuttovalmis kaksio, olisiko tämä NYT se oikea? Käydään yhdessä paikan päällä!

Varaa tähänkin kohteeseen oma henkilökohtainen esittelyaikasi soittamalla Tarjaliisalle 044 988 2357, tai meilillä tarjaliisa@sklkv.fi

Tarjaliisa Saviharju Kiinteistönvälittäjä, YKV # 044 988 2657 tarjaliisa@sklkv.fi Saviharju&Kääriäinen Oy LKV

Perustiedot

Sijainti
Ohjastie 4 A, 01900 Nurmijärvi
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
20260107
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
55,5 m²
Tontin pinta-ala
3 501 m²
Kokonaispinta-ala
55,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, kt, s, varasto
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
noin 1 kk kaupoista
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, keraaminen liesi, liesituuletin, integroitu astianpesukone
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Suihku, wc, pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kuvaus: Lämmin varasto ulko-oven vieressäulkovarasto
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Muuta kauppaan kuuluvaa: Lämminvesivaraaja, huoneistokohtainen ilmanvaihtokone
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
159 000 €
Myyntihinta
159 000 €
Neliöhinta
2 864,86 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
194,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
194,25 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
16 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko: 16 €/hlö/kk Yksii autopaikka sisältyy vastikkeeseen

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nurmijärven Ohjastie 4
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2012
Huoneistojen lukumäärä
11
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
A2007
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 501 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: KMR-huolto talvihuollon
Isännöinti
Kirjanpitotoimisto TALOTILI OY Toimipiste Talotili Kevytisännöinti Sähköposti info@talotilioy.fi Puhelinnumero +358207 488 359
Kaavoitustiedot
Nurmijärven kunnan, kaavoituksen asiakaspalvelu: 040 317 2394

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 4. piha-autopaikkoja: 16.
Yhteiset tilat
Taloyhtiössä muuta: Tekninen tila.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Saunassa: laatta.