24 000 €39 m²

Vallitie 4, Pitkämäki, Nurmes1h, k,alkovi,kph,sauna

Velaton hinta
24 000 €
Hoitovastike
178,92 € / kk
Asuinpinta-ala
39 m²
Huoneita
0
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pitkämäki
Kaupunki
Nurmes

Viihtyisä yksiö Nurmeksessa - täydellinen ensiasunto tai sijoituskohde

Tervetuloa tutustumaan tähän viehättävään 39 neliön yksiöön Nurmeksen rauhallisella Vallitien alueella. Sijainti on ihanteellinen: kaikki kaupungin palvelut löytyvät vain puolentoista kilometrin päästä, mutta koti tarjoaa silti rauhallisen asuinympäristön. Etelään avautuva näkymä takaa valoisuuden ympäri vuoden, mikä tekee kodista erityisen viihtyisän.

Asunto sijaitsee vuonna 1985 rakennetussa rivitalossa, ja pohjaratkaisu on toimiva: keittiö, olohuone, kylpyhuone ja oma sauna. Keittiössä on valmiit kalusteet ja kodinkoneet, joten muuttaminen on helppoa. Oma sauna sähkökiukaalla tarjoaa rentoutumishetket arjen keskellä.

Asuntoon kuuluu aidattu piha-alue, joka tuo mukavan lisän asumiseen. Sähköpistokkeella varustettu ulkopysäköintipaikka ja ulkovarasto sisältyvät hintaan. Kaukolämmitys ja vesipatterit pitävät kodin lämpimänä talvellakin.

Velaton 24 000 euron pyyntihinta tekee tästä kodista erinomaisen valinnan niin ensiasunnon ostajalle kuin sijoittajallekin. Hoitovastike on kohtuullinen, ja taloyhtiössä on kunnossa olevat rakenteet ilman kosteus- tai homevaurioita.

Ota yhteyttä jo tänään - yhdessä löydämme täydellisen ajan tutustua tähän kotoisaan asuntoon!

Perustiedot

Sijainti
Vallitie 4, 75530 Nurmes
Kaupunginosa
Pitkämäki
Kohdenumero
69903551
Asuinpinta-ala
39 m²
Tontin pinta-ala
3 268 m²
Kokonaispinta-ala
39 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h, k,alkovi,kph,sauna
Huoneita
0
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Jää/pakastinkaappi, liesi, liesituuletin, kaapistot
Kylpyhuoneen varusteet
Laatoitettu, pk-liitäntä, suihku,wc. WC: kph:n yhteydessä. Varusteet: lattiaan asennettu WC, bidee
Saunan lisätiedot
saunapaneeli, sähkökiuas. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Nurmeksen palvelut n.1,5 km

Velaton hinta
24 000 €
Neliöhinta
615,38 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
178,92 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
178,92 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 13 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1985
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Puu. puu/tiili
Kattomateriaali
Peltikate
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
3 268 m²
Pihan kuvaus
Asunnossa oma piha. aidattu piha-alue. tamppaus ja pyykinkuivaus
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys
Tontin vuokra päättyy
01.01.2040
Tontin vuokra
1543 € / vuosi