35 000 €32 m²

Matintie 6, Vuorenpää, Nousiainen1h+kk+kph+parveke

Velaton hinta
35 000 €
Hoitovastike
134,40 € / kk
Asuinpinta-ala
32 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vuorenpää
Kaupunki
Nousiainen

Nousiaisten Vuorepäässä hissittömän kerrostalon ylimmässä kerroksessa sijaitseva 1h+kk+kph=32m². Peruskuntoinen huoneisto, jossa hyvin säilytystilaa vaatehuoneen johdosta. Lasitetulta parvekkeelta esteettömät näkymät pellon yli. Yhtiössä tehty paljon tärkeitä remontteja; käyttövesiputket uusittu, ikkunat ja parvekeovet uusittu, öljylämmitys vaihdettu maalämpöön yms. Tiedustelut Mira Ahtinen p. 0400 364192

Perustiedot

Sijainti
Matintie 6, 21270 Nousiainen
Kaupunginosa
Vuorenpää
Kohdenumero
45548760
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
32 m²
Tontin pinta-ala
3 840 m²
Kokonaispinta-ala
32 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kk+kph+parveke
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Keittokomerossa jääkappi sekä sähköliesi.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesuhuoneessa suihku, amme, pesukoneliitäntä, wc-istuin sekä käsienpesuallas ja peili
Säilytystilat
Huoneistossa vaatehuone. Lisäksi huoneistolla häkkivarasto.
Tulevat remontit
Tulevista korjauksista/remonteista ei ole yhtiökokouksen päätöstä
Tehdyt remontit
Vesihanat 1993, kylmähuoneen koneisto 1996, lukosto 1998, vesikatto 2004, talon ulkopuoliset sadevesijärjestelmät 2004, vesivaraajan uusinta 2006, kuntoarvio tehty 2007, parvekekorjaus 2008, maa-/aurinkolämpö 2010-2011, ikkunat- ja parvekeovet 2013, käyttövesiputket, rappukäytävien maalaus sekä autolämmitysrasiat muutettu kellollisiksi 2016, maalämpöjärjestelmässä havaitut virheelliset kytkennät korjattu 2018, IV-järjestelmän puhdistus ja säätö 2019, maalämpöpumpun korjaus ja huolto 2021, yhtiön lukkojen sarjoitus, koodilukkojen asentaminen etupuolen ulko-oviin sekä porraskäytävien etu- ja takaovien uusiminen 2023

Velaton hinta
35 000 €
Myyntihinta
35 000 €
Neliöhinta
1 093,75 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
134,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
134,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan. Vedestä peritään vesiennakkoa 11€/kk, tasaus kerran vuodessa.
Muut kustannukset
Asukkaat maksavat kuukausittain taloyhtiöle vesi- ja sähköennakkoa. Mittarilukemiin perustuvat tasaulaskut tehdään joulukuussa tai muuton yhteydessä.

Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1973
Kerroksia
3
Tontin koko
3 840 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Suomen Kiinteistänhallinta Oy / Kiinteistötahkola Turku Kimmo Alitalo p. 020 7480 004
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Maalämpö, Aurinkolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Maalämpö, myös aurinkolämpö

Tilat ja materiaalit

Olohuoneen varusteet
Valoisa oleskelutila, josta käynti lasitetulle parvekkeelle.