239 000 €100,5 m²

Rantahaankatu 3 F, Hauroinen, Nokia4h, k, kph, s, khh, 2xwc, harrastetila, varasto, parveke, terassi, ak.

Velaton hinta
239 000 €
Hoitovastike
180,90 € / kk
Asuinpinta-ala
100,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2005
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Hauroinen
Kaupunki
Nokia

Tervetuloa osoitteeseen Rantahaankatu 3 – rauhalliselle ja lapsiystävälliselle alueelle Pyhäjärven läheisyyteen.

Kodin tilat jakautuvat luontevasti kahteen kerrokseen, mikä tuo arkeen selkeyttä ja omaa rauhaa. Oleskelutilat muodostavat viihtyisän kokonaisuuden yhdessäololle, ja kaksi wc:tä helpottaa perheen kiireisiä aamuja. Oma sauna ja kodinhoitohuone lisäävät asumismukavuutta, ja erillinen harrastetila muuntautuu joustavasti työhuoneeksi, etätyöpisteeksi tai nuorison omaksi tilaksi.

Alakerrassa sijaitseva varaava takka tuo lämpöä ja tunnelmaa sekä tukee energiatehokasta asumista.

Suojaisa takapiha rajoittuu metsään ja tarjoaa turvallisen ympäristön lasten leikeille. Terassi toimii kesäisin kodin jatkeena, ja parveke tuo lisää viihtyisää oleskelutilaa. Pyhäjärven läheisyys mahdollistaa monipuoliset ulkoilu- ja harrastusmahdollisuudet ympäri vuoden – ja talvisin hiihtolatu kulkee aivan vierestä pururadalla.

Alue on erityisesti lapsiperheiden arvostama – lähellä sijaitsee Koskenmäen koulu, ja arjen palvelut ovat vaivattomasti saavutettavissa. Asunnolle kuuluu oma autokatospaikka sekä mahdollisuus toiseen autopaikkaan yhtiön pihassa.

Asumiskustannukset pysyvät maltillisina: hoitovastike vain 2,28 €/m².

Tässä kodissa yhdistyvät sijainti, harkittu tilaratkaisu ja hallittu kustannustaso – kokonaisuus, joka kannattaa nähdä paikan päällä.

Lisätiedot ja esittelyt:

Niko Korhonen Asuntomyyjä, osakas 044 3366 063 niko.korhonen@muutoslkv.fi www.nikokorhonen.com
https://muutoslkv.fi/niko-korhonen www.facebook.com/muutoslkvnikokorhonen IG: @muutoslkvnikokorhonen

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Rantahaankatu 3 F, 37120 Nokia
Kaupunginosa
Hauroinen
Kohdenumero
80484219
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
100,5 m²
Tontin pinta-ala
7 412 m²
Kokonaispinta-ala
100,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Yhtiöjärjestyksen mukaan huoneiston pinta-ala on 79,5+21 m². Yhtiön huoneistojen pinta-aloja ei ole tarkistusmitattu. Mitattaessa ne saattavat olla ilmoitettua suurempia tai pienempiä. Hinta ei ole pinta-ala perusteinen.

Eri mittaustavoista johtuen varasto saattaa sisältyä ilmoitettuun asuintilojen pinta-alaan. Yhtiöjärjestyksen mukaisiin muihin tiloihin sisältyy todennäköisesti askarteluhuoneen lisäksi kodinhoitohuone, pesuhuone ja sauna. Mikäli ostaja haluaa tietää tarkan asuintilojon pinta-alan suositellaan pinta-alan tarkastusmittausta.
Huoneiston kokoonpano
4h, k, kph, s, khh, 2xwc, harrastetila, varasto, parveke, terassi, ak.
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesituuletin ja erillisuuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Upea remontoitu saarekekeittiö.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Avara pesuhuone jossa kaksi suihkua. Erillisten WC:n lukumäärä: 2.
Tulevat remontit
2025 Elementtien saumojen tarkastus talkoilla 2025-2026 Pihan kunnostusta tarpeen mukaan 2025-2030 Rännien puhdistus talkoilla
Tehdyt remontit
Tiilikattojen pesu ja pinnoitus 2025. Palovaroittimet huoneistoihin 2025. Leikkipaikkojen ja puurappujen huolto 2024. Salaojien huuhtelu ja kuvaus 2024. Kaikkien ovien maalaus talkoilla 2024. Oravaverkkoja lisätty 2024. IV-kanavien puhdistus ja säätö 2023. Valokuitu 2023. Pihavalaistus uusittu 2022. Kiinteistöjen puuosat maalattu 2022. Kattolippojen lahokorjaus 2022. Ns. oravaverkot asennettu 2022. Kattojen sammalpuhdistus 2017.

Velaton hinta
239 000 €
Myyntihinta
235 118,11 €
Neliöhinta
2 378,11 € / m²
Velkaosuus
3 881,89 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
180,90 € / kk
Pääomavastike
62,03 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
242,93 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 14 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autopaikka 7 €/kk Sähköä mennyt noin 14000kwh vuodessa.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nokian Rantalehto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Huoneistojen hallintaan kuuluu yhtiöjärjestyksen liitekartan mukaiset piha-alueet.
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2005
Huoneistojen lukumäärä
20
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2005
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 05.02.2036, Lisätiedot: E-luku 259
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
7 412 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Nokian Ammatti-isännöinti Wendelin Oy, Karl-Gustav Allenius, 040 820 8005
Kaavoitustiedot
Nokian kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Kuntoarvio 2010. Asuntojen lämminvesivaraajien alla sijaitsevan kuivakaivon, keittiön allaskaapin tiivistysten sekä keittiön kylmälaitteiden ja astianpesukoneiden vuotokaukaloiden tarkastus 3/2021. IV-kanavien puhdistusptk 12/2023 Salaojien kuvaus 7/2024. Tiilikaton kuntoraportti 10/2024.
Lämmitys
Sähkö
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Varaava takka
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus