49 000 €54 m²

Taijantie 7-9 B, Leistilä, Nakkila2h,k,kph,vh

Velaton hinta
49 000 €
Hoitovastike
194,40 € / kk
Asuinpinta-ala
54 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Leistilä
Kaupunki
Nakkila

Heti vapaa 54 m²:n rivitalokaksio!

Tilava ja valoisa olohuone, josta käynti aidatulle pihalle. Makuuhuoneessa on vaatehuone, joka tarjoaa hyvät säilytystilat. Keittiö on toimiva ja varusteltu kaikilla tarvittavilla kodinkoneilla. Kylpyhuoneessa on liitäntä pesukoneelle.

Taloyhtiössä energiatehokas maalämpö, ja asukkaiden käytössä sauna sekä varastotilat.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!

Perustiedot

Sijainti
Taijantie 7-9 B, 29250 Nakkila
Kaupunginosa
Leistilä
Kohdenumero
20610622
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
54 m²
Tontin pinta-ala
4 500 m²
Kokonaispinta-ala
54 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h,k,kph,vh
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keittolevy. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarve seuraavan 2 vuoden kuluessa - Julkisivut: Vanhojen aitojen kohtien maalaus. - Terassit: Osakkaiden vastuulla. - Huoneistojen märkätilat: Osakkaiden tekemien remonttien yhteydessä tarvittaessa kuivaus + vesieristeiden laittaminen. - Yleiset tilat: Kuivaushuone, sähkökaapin ja lämminjakohuone ja saunaovien maalaus. - Ilmanvaihto: Puhdistus as 13. - Sähkö- ja tietojärjestelmät: ap-rasioiden huoltokorjaus. Kunnossapitotarve 3-5 vuoden kuluttua - Perustukset ja runko: Sokkelin kunnostus / maalaus. - Terassit: Osakkaiden vastuulla. - Vesi- ja viemärijärjestelmä: Käyttövesiputkien uusinta.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: v. 1995 Peruskorjaus, jossa asuntojen keittiökalusteet uusittu, pesuhuoneet kunnostettu ikkunat tiivistetty ja ulko-ovet uusittu, yläpohja lämpöeristetty, yhteiset saunatilat kunnostettu, uusi kevytöljykattila ja poltin, lämmitysverkosto perussäädetty, jolloin myös sulku- ja linjasäätöventtiilit sekä asuntojen patteriventtiilit on uusittu, sähköjärjestelmää uusittu asunnoissa ja ilmanvaihtokanavat puhdistettu ja ilmamäärät säädetty. v. 2000 Ulkopuolen maanalaiset lämpöputket uusittu (talojen välinen putki) v. 2001 Lounaissivujen ikkunat maalattu. v. 2008 Saunaosaston sauna ja pesuhuone on peruskorjattu. v. 2010 Etupihan sisäänkäyntien vierusaitoja on kunnostettu ja maalattu. v. 2012 Lämmöntuotantolaitteisto (öljykattila oheislaitteineen) ja piippu uusittu, öljysäiliö tarkastettu ja puhdistettu. v. 2013 Ikkunat ja terassiovet uusittu. v. 2014 Roskakatos ja varasto maalattu. v. 2015 Roskakatoksen harjapelti kiinnitetty, B-talon katon vuotoja korjattu. Saunatilojen huippuimuri vaihdettu, talon yhteisantenni vaihdettu. Piha-aluetta on kunnostettu. v. 2016 Kaikkien rakennusten katot vaihdettu peltikatteeksi. A-talon viemäri korjattu as 5 ja 6 kohdalta. v. 2018 B-talon eteen asennettiin kaivo ja pihojen sorastusta ja kallistuksia korjattiin. Viemärit kuvattiin ja puhdistettiin. v. 2019 B-talon huippuimuri on vaihdettu. Ulko-ovien päälle katokset ja valaistus. v. 2020 Löylyhuoneen seinät ja lauteet uusittu. v. 2021 Maalämpöön siirtyminen. v. 2022 Patteriverkoston puhdistus. v. 2022 Varastojen ovet vaihdettiin. v. 2023 Aidat on uusittu. v. 2024 Aidat on maalattu. v. 2025 Ulko-ovet uusittu

Velaton hinta
49 000 €
Myyntihinta
42 970,37 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
907,41 € / m²
Velkaosuus
6 029,63 €

Vastikkeet

Hoitovastike
194,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
194,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nakkilan Taijantie 7-9
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
16
Kerroksia
1
Energialuokka
F2013
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
4 500 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Jouni Alapaholuoma p. 040 5836333 jouni@jonera.fi

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 16.
Yhteiset tilat
sauna, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: muovi. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: muovi. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: tapetti.