Alkuperäiskuntoinen rintamamiestalo isolla rantatontilla. Näyttö La 7.3. 14-16:00
Kesäksi joen rannalle
Myydään potentiaalia täynnä oleva 50-luvun omakotitalo upealla sijainnilla Kokemäenjoen rannalla. Kiinteistö sijaitsee laajalla tontilla, jossa on reilusti omaa rantaa.
Kokemäenjoki on tunnettu erinomaisista kalastusmahdollisuuksistaan tai lähde vaikka melontaretkelle omasta rannasta.
Talo on säilynyt alkuperäisessä kunnossaan, mikä antaa uudelle omistajalle mahdollisuuden päättää rakennuksen tulevaisuudesta.
Alakerrassa tupakeittiö, 2h ja yläkerrassa 2mh. Kauniit toimivat tulisijat, joiden lisäksi suorasähkölämmitys.
Tuvasta ovi suurelle aidatulle takapihalle.
70-luvulla rakennetussa nk. elintasosiivessä eteinen, WC, takkahuone, suihku ja sauna.
Rakennus soveltuu nykyisellään kesäkäyttöön isommallekin perheelle ja remontoimalla myös vakituiseen asumiseen (Talo on ollut vakituisessa asuinkäytössä aivan viime vuosiin saakka).
Omaa rauhaa taajaman ulkopuolella joen rannalla, kuitenkin vain 2,5 km keskustan palveluista.
Myytävään kokonaisuuteen sisältyy tilat Suominen ja Uus-Suominen päärakennus ja navettarakennus. Kartassa merkitty keltaisella, kuten myös tontin rajat.
Kokonaisuuteen on mahdollista ostaa mukaan (+ 20 000€) 2008 rakennettu Kontio mökki (vihreällä).
Mikäli ostaja ei sitä halua, kuljetetaan tai puretaan se pois tontilta ostajan kanssa sovittavana ajankohtana.