73 000 €29 m²

Kreivinkatu 1 A as 2, Keskusta, Naantali1h + kk + kh + p

Velaton hinta
73 000 €
Hoitovastike
165,30 € / kk
Asuinpinta-ala
29 m²
Huoneita
1
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1952
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Naantali

Yksiö, paraatipaikalla 29 m2 Kreivinkatu 1 A 2, Keskusta, Naantali

Valoisa, 1950-tyyliin remontoitu valoisa yksiö (29 m2) Naantalin keskustassa. Ikkunat ja pieni parveke etelään. Valoisa pohjaratkaisu tekee yksiöstä toimivan. Olohuoneen yhteydessä oleva alkovi antaa riittävästi tilaa sängylle tai työpisteelle. Hissitalo, sopiva myös liikuntarajoitteiselle. Autopaikka pihan puolella. Taloyhtiössä tehty tarvittavat korjaukset. Taloyhtiöllä on sauna, pesutilat ja varastot. Kaikki Naantalin palvelut ja liikenneyhteydet ovat käden ulottuvilla. Sopii ensiasunnoksi, sijoittajalle tai vaikkapa kesäasunnoksi idylliseen Naantaliin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
24395561
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
29 m²
Kokonaispinta-ala
29 m²
Pinta-alojen lisätiedot
huoneisto 29 m2
Huoneiston kokoonpano
1h + kk + kh + p
Huoneita
1
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Puutasot, Sähköliesi, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parveke etelään, suhteellisen pieni
Kylpyhuoneen varusteet
Suihkukaappi, Pesukone, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Laattalattia, Laattaseinä
Säilytystilat
Ullakkokomero, Säilytystilaa, Tilaa ulkoiluvälineille
Ominaisuudet
Valoisa, Paljon ikkunoita, Leveät ikkunalaudat, Sälekaihtimet
Ikkunoiden suunta
Ikkunoita etelään
Näkymät
Näkymä puistomaiselle pihalle, jossa autopaikat
Kylpyhuoneen remontit
2015
Keittiön remontit
2015
Asumistyyppi
Omistus
Soveltuvuus liikuntaesteisille
Sopii liikuntaesteisille
Palvelut
Kirjasto lähellä, Terveyskeskus lähellä, Lääkäriasema lähellä, Puisto lähellä, Päiväkoti lähellä, Ala-aste lähellä, Yläaste lähellä, Lukio lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Tietoliikennepalvelut
4G

Hinta

Velaton hinta
73 000 €
Myyntihinta
73 000 €
Neliöhinta
2 517,24 € / m²
Taloyhtiön tilat ja tuotot
Kellarikerroksessa komero ja vintillä komero

Vastikkeet

Hoitovastike
165,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
165,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk
Muut kustannukset
Saunamaksu 3,00/vuoro, autopaikka 12,00/kk, pesutupa 2,00/tunti

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto oy Kreivinkatu 1
Lisätietoa taloyhtiöstä
Vuonna 1952 rakennettu vankka kerrostalo
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1952
Liikehuoneistojen lukumäärä
3
Liikehuoneistojen pinta-ala
162 m²
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Ilmanvaihto
Painovoimainen
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Isännöinti
Lounais-Suomen Isännöinti, Turku
Harrastusmahdollisuudet
Ulkoilureittejä, Kuntosali lähellä, Uimaranta lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Yöbussin pysäkki lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Maksuton pysäköinti, Paljon parkkitilaa kiinteistön edessä ja ympärillä