99 500 €75 m²

Nuhjalantie 9 as. 25, 16 kaupunginosa, Naantali3h + avok + p

Velaton hinta
99 500 €
Hoitovastike
276,50 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
16 kaupunginosa
Kaupunki
Naantali

Kerrostalohuoneisto Naantalin suositulla Nuhjalan alueella

Kerrostalon 5. krs:ssa 3h+k/75m2. Lasitettu parveke, josta todella hyvä näköala.

Rakennusvuosi 1974. Naantalin kaupungin vuokratontti. Vuokra-aika päättyy 30.9.2032.

Maalämpö. KaapeliTV. Sähkö ja vesi mittarin mukaan.

Laminaattilattiat. Kylpyhuone kaakeloitu. Erillinen wc, joka kaakeloitu. Vaatehuone.

Huoneisto kunnoltaan siisti.

Asunto on ollut vuokrauskäytössä. Vapautuu heti.

MH. 88 317,21 EUR, VH. 99.500 EUR

Lisätiedot ja esittely varatuomari, LKV Auvo Tikanmäki, p. 0500 555 222, auvo.tikanmaki@naantalinlaki.com

Perustiedot

Sijainti
Nuhjalantie 9 as. 25, 21110 Naantali
Kaupunginosa
16 kaupunginosa
Kohdenumero
24345071
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
75 m²
Tontin pinta-ala
3 100 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu ja voi poiketa ilmoitetusta. Pinta-ala perustuu rakennuspiirrustukseen ja isännöitsijäntodistukseen/ yhtiöjärjestykseen.
Kauppahinta ei ole pinta-alaperusteinen; myydään kokonaisuutta.
Huoneiston kokoonpano
3h + avok + p
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Paljon kaappitilaa, Lasikaapit, Suuri tiskipöytä, Paljon työskentelytilaa, Astianpesukone, Sähköliesi, Liesituuletin, Jää-pakastinkaappi
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke, erittäin hyvä näköala.
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Rättipatteri, Laattalattia, Laattaseinä
Säilytystilat
Vaatehuone, talossa pyöräkellari, kellarivarasto ja kylmäkellari.
Ominaisuudet
Sälekaihtimet, Valoisa
Ikkunoiden suunta
Parveke ilta-aurinkoon, Olohuone ilta-aurinkoon, Keittiö aamuaurinkoon, Makuuhuone aamuaurinkoon
Näkymät
Lasitetulta parvekkeelta ja makuuhuoneesta näköala puistoalueelle.
Tulevat remontit
Katso tulevat remontin kuvatiedoston lopussa olevasta kunnossapitotarveselvityksestä.
Tehdyt remontit
Katso tehdyt remontit kuvatiedoston lopussa olevasta kunnossapitotarveselvityksestä.
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
529-016-0011-0001

Hinta

Velaton hinta
99 500 €
Myyntihinta
88 317,21 €
Neliöhinta
1 326,67 € / m²
Velkaosuus
11 182,79 €

Vastikkeet

Hoitovastike
276,50 € / kk
Pääomavastike
131,61 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
408,11 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu mittarin mukaan.
Saunamaksu
5e/vuoro
Muut kustannukset
Autokatospaikka 13e/kk, autopylväspaikka 7,5e/kk. Sähkö mittarin mukaan. Ostaja maksaa varainsiirtoveron 1,5 % velattomasta hinnasta laskettuna.
Kiinteistövero
6200

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Nuhjalanpuisto
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1973
Huoneistojen lukumäärä
30
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
6
Energialuokka
C2018
Kunnallistekniikka
Naantalin kaupungin vesi- ja viemäri.
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Tontin koko
3 100 m²
Isännöinti
Huoltoisännöinti Uslin Oy, Jussi Virtamo, p. 050 470 32 97, oyuslin@gmail.com
Tontin vuokra
9000
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin vuokra päättyy
30.09.2032

Yhteiset tilat
Sauna, ulkoiluvälinevarasto, kellarikomerot, kylmäkellari, kuivaushuone, väestösuoja.
Pintamateriaalit
Laminaatti