39 000 €60,5 m²

Suntiontie 2 A, Uimola, Muurame2h+k

Velaton hinta
39 000 €
Hoitovastike
320,65 € / kk
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Uimola
Kaupunki
Muurame

Tässä tilavassa kaksiossa huoneet ovat reilun kokoiset ja kaappitilaakin on mukavasti. Sijainti Uimolassa lähellä Muuramen keskustan palveluita on käytännöllinen, mutta silti omassa rauhassaan. Lyhyen kävelymatkan päästä löytyvät mm. uimaranta, ruokakauppa ja terveyskeskuskin. Taloyhtiössä on elokuussa 2025 tehty käyttövesiputkisaneeraus. Varaa oma esittelyaikasi ja tule katsomaan tämä koti!

Perustiedot

Sijainti
Suntiontie 2 A, 40950 Muurame
Kaupunginosa
Uimola
Kohdenumero
614375
Kerros
2
Asuinpinta-ala
60,5 m²
Tontin pinta-ala
2 590 m²
Kokonaispinta-ala
60,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
1-2 kk kaupasta
Keittiön varusteet
Jääkaappipakastin, lattialiesi, liesikupu, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Kellari
Tulevat remontit
Suunnitellut: Palovaroittimien vaihto 2025 Parkkipaikan kunnostus Ikkunoiden ja ovien säätö ja huolto yhteisten tilojen pintarakenteiden uusiminen Iv-kanavien puhdistus ja säätö
Tehdyt remontit
1991 Julkisivujen pesubetonielementtien elastisten saumausten uusinta 1995 Lämmitysverkon tasapainotus, linjasäätöventtiileiden vaihto, patteriventtiileiden- ja termostaattien vaihto 1995 Käyttövesiventtiileiden vaihto 1996 Ikkunoiden vaihto sisäänkäyntijulkisivun puolelle 1996 IV-kanavien puhdistus ja säätö 1996 Jätekatoksen rakentaminen 1999 Talon salaojituksen uusinta, sokkelin vedeneristys ja pihateiden asfaltointi 2003 Lämmönjakokeskuksen ja automatiikan uusinta 2004 Saunaosaston remontti 2004 Ikkunoiden vaihto parvekejulkisivun puolelle 2004 2004 B-rapun parvekekaton/ulkoseinän vesivuotovahingon korjaustyöt 2005 IV-kanavien puhdistus ja säätö 2009 Parvekekorjaus, ylimmäisten parvekkeiden kattojen muutos kallistetuksi huopakatoksi, parvekkeiden lasitus ja sadevesiviemäröinti 2009 Julkisivujen pesubetonielementtien elastisten saumausten uusinta 2009 Lukituksen uusinta 2012 Saunan ohjauskeskus ja kiukaan vastukset vaihdettiin 2012 Kuivaushuoneen, saunaosaston vessan ja käytävien lattiat laatoitettiin ja käytävien seinät maalattiin 2015 Turvakiskon asennus talotikkaisiin 2016 Ulko-ovien uusiminen 2016 iv-kanavien puhdistus ja säätö 1996 2020 A 8 / vesivahinkokorjaus 2021 Tonttisulun uusiminen 2022 Linjasaneerauksen hankesuunnittelu 2022 Päävesimittari 2024 Käyttövesisaneerauksen suunnittelu 2025 Saunaosaston saneeraus 2025 Kaukolämpökeskuksen uusiminen 2025 Käyttövesisaneeraus
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: S-Market Muurame 650 m, Muuramen terveysasema 500 m, Ranta-Uimolan uimaranta 750 m, Jyväskylän keskusta 15 km. Koulut: Nisulanmäen koulu 1,2 km. Päiväkoti: Päiväkoti Norlandia Aurinkolahti 270 m.

Velaton hinta
39 000 €
Myyntihinta
24 068,11 €
Neliöhinta
644,63 € / m²
Velkaosuus
14 931,89 €

Vastikkeet

Hoitovastike
320,65 € / kk
Pääomavastike
155,62 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
476,27 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
30,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 30,00 €/hlö/kk, saunamaksu 8,00 €/kk, autopaikka 10,00 €/kk. Hoitovastikkeen määräytymisperusteena käytetään huoneiston neliömäärää. Rahoitusvastikkeen määräytymisperusteena käytetään huoneistoon oikeuttavien osakkeiden lukumäärää. Hallitukselle on myönnetty valtuudet tarvittaessa periä yhden kuukauden hoitovastike tarvittaessa seuraavaan varsinaiseen yhtiökokoukseen mennessä.

Rakennusvuosi
1978
Huoneistojen lukumäärä
21
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1978
Tontin koko
2 590 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Oiva Isännöinti Oy
Kaavoitustiedot
Muuramen kunta
Liikenneyhteydet
Jyväskylän seudun joukkoliikenne, Jyväskylään linja 14, Muuramen sisällä linjat 14 ja 21
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen patterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Kunnan numero
500

Yhteiset tilat
Sauna, kellarikomerot, urheiluvälinevarasto, yhteisantennijärjestelmä, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: Lattia: Muovi, Seinät: Maalattu tapetti, välitilassa laatta.. Olohuone: Lattia: Muovi, Seinät: Maalattu tapetti.. Makuuhuone 1: Lattia: Muovi, Seinät: Tapetti/Maali. Kylpyhuone: Laatta, Seinät: Laatta/Maali.. Eteinen: Lattia: Muovi, Seinät: Tapetti..