119 000 €41 m²

Muuramentie 35 C, Muurame2h+kt+s

Velaton hinta
119 000 €
Hoitovastike
164 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunki
Muurame

Kaksio lasitetulla parvekkeella.

Hyvällä sijainnilla, kävelymatkan päässä Muuramen kattavista palveluista, on nyt myynnissä ihastuttava kaksio. Tämä 41 m² kokoinen asunto tarjoaa toimivan ja viihtyisän kodin niin pariskunnalle kuin yksin asuvallekin.

Asunnossa on lasitettu parveke sekä oma sauna, jotka tuovat arkeen ripauksen luksusta ja lisäävät asumismukavuutta. Koneellinen ilmanvaihto takaa raikkaan sisäilman ympäri vuoden. Keittiö on varusteltu laadukkailla kalusteilla ja käytännöllisyyttä lisää astianpesukone.

Taloyhtiö Muuramen Joenhelmi sijaitsee omalla tontilla. Autoilijalle on tarjolla autokatospaikka, ja tarvittaessa myös lämmitystolpallinen ulkopaikka.

Muurame on kasvava ja viihtyisä kunta aivan Jyväskylän kupeessa, joten työpaikat, palvelut ja harrastusmahdollisuudet ovat helposti saavutettavissa. Lähialueelta löytyvät muun muassa uimahalli ja kuntosali.

Sp-Koti Jyväskylän kautta saat halutessasi myös Säästöpankin rahoituspalvelut – näin uuden kotisi hankinta sujuu vaivattomasti yhdellä yhteydenotolla!

Ota yhteyttä! Johanna Tulla, 040 537 2730, johanna.tulla@spkoti.fi

Perustiedot

Sijainti
Muuramentie 35 C, 40950 Muurame
Kohdenumero
80494752
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
41 m²
Tontin pinta-ala
4 720 m²
Kokonaispinta-ala
41 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
01.05.2026.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, uuni, astianpesukone ja liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, pesukoneliitäntä, peilikaappi, suihku ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tulevat remontit
Hallitus katsoo, että mitään suurempia kunnossapitotarpeita ei ole seuraavan viiden vuoden aikana. Huoltokirjan mukaiset vuosittaiset kunnossapitotyöt ja takuukorjaukset.
Tehdyt remontit
2023 sähköautojen latausasemien kartoitusraportin teettäminen, hissin korjaus. 2021-2022 rakentajan vuosikorjaukset.
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Lunastusoikeus koskee vain autopaikkoja.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
500-402-9-782
Postitoimipaikka
Muurame
Tietoliikennepalvelut
Elisa

Hinta

Velaton hinta
119 000 €
Myyntihinta
35 839,08 €
Neliöhinta
2 902,44 € / m²
Velkaosuus
83 160,92 €
Lunastuspykälä
Osakkailla lunastusoikeus.

Vastikkeet

Hoitovastike
164 € / kk
Pääomavastike
635,36 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
799,36 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25 € / hlö / kk

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
28
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
4 720 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Taloasema/Isännöinti Ahokas Oy, Tuomas Ahokas

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Mahdollisuus ostaa autokatospaikka. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Asunnon oston yhteydessä on mahdollista ostaa lisähintaan autokatospaikka. Myös lämmitystolpallisia ulkopaikkoja on saatavana. (Saatavuus varmistettava).
Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, kuivaushuone, kaapeli-tv ja väestönsuoja