228 800 €59,5 m²

Eemelintie 1 B 12, Sepänkylä, Mustasaari3h+kt+s+parveke

Velaton hinta
228 800 €
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2025
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Sepänkylä
Kaupunki
Mustasaari

Sepänkylän sydämessä, osoitteessa Eemelintie 1 B, Mustasaari, moderni YIT Bergius kerrostalo, jossa yhdistyvät arjen helppous, viihtyisä ympäristö ja laadukas rakentaminen. Näistä kodeista on jäljellä enää 20 asuntoa, nyt on oikea hetki tarttua tilaisuuteen.

Asuntoja eri elämäntilanteisiin. Valittavana on 1h+kt, 2h+kt ja 3h+kt -asuntoja, joissa tilankäyttö on suunniteltu huolella. Olitpa sitten etsimässä ensimmäistä omaa kotia, kaupunkikaksioita tai tilavampaa kolmioita perheen tarpeisiin, Bergius tarjoaa vaihtoehdon. Kaikissa kodeissa yhdistyvät selkeä pohjaratkaisu, valoisuus ja modernit materiaalit, yksityiskohdat, jotka tekevät asumisesta mukavaa joka päivä.

Alue on kasvava ja kehittyvä, joka tarjoaa kaiken mitä tarvitset lähelläsi: kaupat, koulut, päiväkodit ja palvelut ovat kävelymatkan päässä. Liikenneyhteydet sekä Vaasan keskustaan että lähialueille ovat sujuvat, joten arki rullaa helposti. Samalla luonto ja ulkoilureitit löytyvät aivan kotiovelta, täydellinen yhdistelmä kaupunkielämää ja rauhallista asuinympäristöä.

Lisätiedot ja esittelyt: anu@doorlkv.fi / 040 588 5020 __________________

I hjärtat av Smedsby, på adressen Emelvägen 1 B i Korsholm, det moderna YIT Bergius höghuset där vardagens bekvämlighet, trivsam miljö och hög byggkvalitet möts. Av dessa bostäder återstår nu endast 20, nu är rätt tid att ta steget!

Bostäderna passar olika livssituationer. Det finns välplanerade 1h+kt, 2h+kt och 3h+kt-lägenheter att välja mellan. Oavsett om du letar efter din första egna bostad, en praktisk tvåa i stan eller en rymligare trea för familjen, erbjuder Bergius ett alternativ. Alla bostäder har en klar planlösning, ljusa utrymmen och moderna material, detaljer som gör boendet bekvämt varje dag.

Området är växande och utvecklas snabbt, och här finns allt du behöver nära: butiker, skolor, daghem och service på gångavstånd. Förbindelserna till Vasa centrum och kringliggande områden är smidiga, vilket gör vardagen enkel. Samtidigt finns naturen och motionslederna precis utanför dörren, en perfekt kombination av stadsliv och lugn boendemiljö.

Ytterligare information och visningar: anu@doorlkv.fi / 040 588 5020

Perustiedot

Kaupunginosa
Sepänkylä
Kohdenumero
21562298
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
59,5 m²
Tontin pinta-ala
7 241 m²
Kokonaispinta-ala
59,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+kt+s+parveke
Huoneita
3
Kunto
Uusi
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
28.10.2025 mennessä
Lisätiedot
Pääomavastikevakuus Jos huoneistokohtaista yhtiölainaa jää yli 50 % huoneiston alkuperäisestä yhtiölainaosuudesta, on yhtiölle maksettava yhtiöjärjestyksen mukaan kolmen (3) kuukauden suuruinen pääomavastikevakuus.

Velaton hinta
228 800 €
Myyntihinta
91 520 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 845,38 € / m²
Velkaosuus
137 280 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
196,35 € / kk
Pääomavastike
480,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
676,83 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko on 17,00 e/henkilö/kk. Vesimaksuennakko täsmäytetään käytön mukaisiin kulutustietoihin. Ostajalle varainsiirtovero 1,5%.

Rakennusvuosi
2025
Huoneistojen lukumäärä
40
Kerroksia
6
Energialuokka
A2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
7 241 m²
Isännöinti
Isännöinti Mäkinen Varastokatu 4 65100 Vaasa 029 123 3400 info@ismakinen.fi

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 7. autokatoksia: 14. sähköpistokkeita: 29.
Yhteiset tilat
väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot, lastenvaunuvarasto. Taloyhtiössä muuta: Yhtiön hallintaan jää myös piha-alueella sijaitseva pyörävarasto.
Pintamateriaalit
Lattiamateriaalien kuvaus: Erillinen sisustusmateriaali esite YIT.. Seinämateriaalien kuvaus: Erillinen sisustusmateriaali esite YIT.. Kattomateriaalien kuvaus: Erillinen sisustusmateriaali esite YIT..