89 000 €75 m²

Stundarsintie 2 A, Sulva, Mustasaari3h, k

Velaton hinta
89 000 €
Hoitovastike
337,50 € / kk
Asuinpinta-ala
75 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Sulva
Kaupunki
Mustasaari

Tilava ja valoisa rivitalokoti loistavalla sijainnilla aivan Stundarsin ulkoilmamuseon naapurissa Sulvalla. Tässä kodissa on erinomainen mahdollisuus toteuttaa omat ideat – remontoi mieleiseksesi ja tee siitä viihtyisä koti omaan käyttöön tai houkutteleva sijoituskohde vuokraukseen.

Rauhallinen ja luonnonläheinen sijainti maalaismaisemissa tarjoaa viihtyisät puitteet asumiseen, mutta silti arki sujuu vaivattomasti: nopeat yhteydet sekä Vaasan että Mustasaarin keskustapalveluihin sekä Sulvan omiin kyläpalveluihin tekevät sijainnista erinomaisen yhdistelmän rauhaa ja saavutettavuutta.

Oma autokatospaikka ja varasto kätevästi sisäänkäynnin vieressä.

Yhtiö omalla tontilla ja lämmitys sisältyy vastikkeeseen.

Tervetuloa tutustumaan! Ota yhteyttä ja sovi esittely Paula Hirvonen puh. 050-349 1801 tai paula.hirvonen@aktialkv.fi ------------------------------------------------- Rymligt och ljust radhus i ett utmärkt läge alldeles intill Stundars friluftsmuseum i Solf. Här finns en fantastisk möjlighet att förverkliga dina egna idéer – renovera efter egen smak och skapa ett trivsamt hem för eget bruk eller ett attraktivt investeringsobjekt för uthyrning.

Det lugna och naturnära läget i lantliga omgivningar ger en harmonisk boendemiljö, samtidigt som vardagen fungerar smidigt. Snabba förbindelser till både Vasa och Korsholms centrumtjänster samt Solfs egna närservice gör detta till en idealisk kombination av rofylldhet och god tillgänglighet.

Egen biltaksplats och uteförråd behändigt intill huvudingången.

Bolaget finns på egen tomt och värme ingår i vederlag.

Perustiedot

Kaupunginosa
Sulva
Kohdenumero
20349145
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
75 m²
Kokonaispinta-ala
75 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k
Huoneita
3
Kunto
Välttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu, kiinteät valaisimet, liesituuletin / hormi.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, suihku, peili, kiinteät valaisimet. Varustus: bidee-suihku.
Säilytystilat
ulkovarasto
Näkymät
Läpitalon asunto missä terassi on länteen ja etupiha itään.
Tehdyt remontit
2026 Makuuhuoneiden ja olohuoneen laittia uusittu naapuriasunnon vesivuodosta johtuen TALOYHTIÖSSÄ: 2026 Meneillään asunto 1 vesivahingosta aiheutunut korjaus ja asunto 7 korjaus
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Stundars vieressä Koulut: Ruotsinkielinen ala-aste n. 500 m Päiväkoti: N. 650 m
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
89 000 €
Myyntihinta
68 223,87 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 186,67 € / m²
Velkaosuus
20 776,13 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Lainaosuus tämän hetkisen tiedon mukaan juuri meneillään olevaan remonttiin varmistuu kun kaikki laskut on maksettu. Tämän hetkinen määrä on arvio.

Vastikkeet

Hoitovastike
337,50 € / kk
Pääomavastike
179,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
516,75 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Rahoitusvastike määräytyy lopullisesti kun tiedetään paljonko lopullinen lainaosuus on.

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
TV: 12.5 EUR/kk.

Rakennusvuosi
1971
Huoneistojen lukumäärä
8
Kerroksia
1
Isännöinti
Tommy Östersund puh. 0500-368 446
Kaavoitustiedot
Mustasaaren kunta puh. 06-327 7111

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 8.
Yhteiset tilat
sauna, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: muovi. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: muovi. Olohuoneessa: vinyyli. Makuuhuoneessa: vinyyli. Seinät: Keittiössä: kaakeli, maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kivi, kaakeli, maalattu. Olohuoneessa: kivi, maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu, tapetti.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Makuuhuoneen seinä naapuria vasten tiiltä. Makuuhuoneiden lattia uusittu 2026.
Olohuoneen varusteet
Naapuria vasten olohuoneen seinä tiiltä. Olohuoneen lattia uusittu 2026.