35 000 €50 m²

Karjalammentie 1 B as, Moisio, Mikkeli2 h, k

Velaton hinta
35 000 €
Hoitovastike
242,50 € / kk
Asuinpinta-ala
50 m²
Huoneita
2
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
1962
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Moisio
Kaupunki
Mikkeli

Nopeasti vapautuva kaksio rauhallisella alueella Moisiossa, Kirkonvarkauden messualueen vieressä. Vehreä ja rauhallinen sijainti! Hissitalon 4. krs valoisa kulmahuoneisto. Kylpyhuone uusittu LVIS-remontin yhteydessä.

Asunto Oy Mikkelin Karjalammentie 1 sijaitsee omalla tontilla ja taloyhtiössä on kaukolämpö.

Moisio sijaitsee Mikkelin torilta noin neljä kilometriä etelään uuden Kirkonvarkauden asunto-alueen vieressä Saimaan rannan tuntumassa. Luonto ja hyvät ulkoilumahdollisuudet ovat tämän alueen ehdoton plus. ABC Tuukkala palvelee kävelymatkan päässä asukkaita. Pursialan kautta pääset suoraan keskustaan tai satamaan.

Perustiedot

Kaupunginosa
Moisio
Kohdenumero
20390967
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
50 m²
Tontin pinta-ala
5 113 m²
Kokonaispinta-ala
50 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2 h, k
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Vapautuu
Heti vapaa
Lisätietoa vapautumisesta
01.05.2026 mennessä
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapisto.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
Ikkunoiden tiivistämistä jatketaan vaiheittain Jäteratkaisun toteutus Maalämpöön siirtyminen
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2025: Palovaroittimet uusittu 2022: Lukitusten uusinta 2020: Autokatoksen maalaus 2018: Ulko-ovien maalaus 2016: Julkisivun huoltomaalaus 2012: Kattoikkunoiden uusiminen 2011: Lumiesteet katoille 2010: LVIS- ja hissiremontti 2007: Lisäautopaikat. Antenniverkoston kunnostus. 2005: Kaukolämpö- ja vesiliittymän rakentaminen

Velaton hinta
35 000 €
Myyntihinta
31 078 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
700 € / m²
Velkaosuus
3 922 €

Vastikkeet

Hoitovastike
242,50 € / kk
Pääomavastike
195 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
437,50 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Huoneistokohtainen lainaosuus muuttuu päivittäin, johtuen koroista ja taloyhtiön tekemistä lainanlyhennyksistä. Tästä syystä isännöitsijäntodistukselle tietylle päivämäärälle annettu lainaosuus ei ole tarkka.
Ostajan halutessa maksaa huoneiston lainaosuuden pois, on siitä aina tilattava erillinen lainaosuuslaskelma ja lasku seuraavan kuukauden
loppuun. Lainaosuuslaskelman kulusta vastaa myyjä. Lainaosuuden pois maksusta aiheutuvista kuluista vastaa ostaja. Pankki ottaa usein lainaosuuden pois maksusta oman hinnastonsa mukaiset kustannukset.

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Saunan kustannukset
8,00 e / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksuennakko 18€/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Mikkelin Karjalammentie 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1962
Huoneistojen lukumäärä
30
Kerroksia
5
Tontin koko
5 113 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Saimaan Kiinteistöhuolto Oy
Isännöinti
Isännöitsijä Panu Kokko 010 411 8189 Maaherrankatu 17, 50100 Mikkeli
Kaavoitustiedot
Mikkelin kaupunki p. 015 1941

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 24. sähköpistokkeita: 10.