198 000 €45 m²

Raatihuoneenkatu 2 A, Keskusta, Mikkeli2h,, tupak, kph, s, lasp

Velaton hinta
198 000 €
Hoitovastike
184,50 € / kk
Asuinpinta-ala
45 m²
Huoneita
2
Kerros
11 / 14
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Mikkeli

Uudenveroinen kaksio Mikkelin keskustassa – isolla lasitetulla parvekkeella!

Vuonna 2021 valmistunut, erittäin siisti ja moderni kaksio Asunto Oy Mikkelin Siiloissa aivan keskustan ytimessä. 11. kerroksen valoisa huoneisto käsittää 45 neliötä tehokasta ja toimivaa tilaa: avokeittiö ja olohuone muodostavat yhtenäisen kokonaisuuden, makuuhuoneessa on oma vaatehuone ja kylpyhuoneen yhteydessä on oma sauna.

Etelään avautuva iso lasitettu parveke kutsuu nauttimaan näkymistä Kaihun suuntaan – täydellinen paikka rentoutumiseen vuoden ympäri.

Asunto sijaitsee hyvin hoidetussa ja modernissa taloyhtiössä, joka sijaitsee omalla tontilla. Lämmitysmuotona on kaukolämpö lattialämmityksellä, ja yhtiössä on hissi, ulkoiluvälinevarasto, kellarikomero sekä kuivaushuone. Autohalli on yhteinen viereisen yhtiön kanssa, ja siellä on hybridi- ja sähköautojen latausvalmius.

Asunnon yhteydessä myydään erillisillä osakkeilla oleva autohallipaikka hintaan 20 000 €.

Kaikki keskustan palvelut, koulut ja liikenneyhteydet ovat kävelyetäisyydellä – loistava valinta sinulle, joka arvostat helppoa ja laadukasta asumista.

Sovi esittely!

Asunnon markkinoinnissa on käytetty Digistailattuja kuvia!

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
34332844
Kerros
11 / 14
Asuinpinta-ala
45 m²
Tontin pinta-ala
658 m²
Kokonaispinta-ala
45 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h,, tupak, kph, s, lasp
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Kunto uudenveroinen
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin hormilla, mikroaaltouuni. avokeittiö
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Tilava eteläsuuntainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, kiinteät valaisimet, kylpyhuonekaapistot, pesukoneliitäntä, WC, lattialämmitys, pesukone
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero
Näkymät
etelä
Tulevat remontit
Ei tiedossa olevia korjaustarpeita
Tehdyt remontit
2023: Autohallin latausvalmiuksien lisääminen
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Varusteet: sähkökiuas. Seinämateriaali: paneeliseinä. Lattiamateriaali: laattalattia
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: Keskustan kaupat
Koulu: Mikkelin keskusta alueen koulut
Päiväkoti: Useita päiväkoteja 1 km säteellä
Posti / palvelupiste: Pääposti n 300 metriä
Terveysasema: Keskussairaala n 400 metriä, keskustassa Mehiläinen ja Pihlajalinna. Kirjasto: Mikkelin keskustassa n 150 metrin päässä

Velaton hinta
198 000 €
Myyntihinta
198 000 €
Neliöhinta
4 400 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
184,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
184,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan. Ennakko 25 €/kk, tasaus vuosittain
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 9,90 € / kk. Veden tasaushinnat vuonna 2025 Kylmä vesi m3 7,46 € Lämmin vesi m3 14,16 € AH10 hoitovastike 20,50€/kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Mikkelin Siilot
Lisätietoa taloyhtiöstä
Hallinnanjakosopimus As Oy Mikkelin Siilot ja As Oy Mikkelin Valssimylly välillä päivitetty 5.11.2019.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2021
Kerroksia
14
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto, Lämmöntalteenotto. Asuntokohtainen LTO, yht.tilat LTO, jätehuone, prh ja hissi erillinen poisto.
Tontin koko
658 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Huoltoyhtiö (Savon Talohoito STH Oy)
Isännöinti
Oiva Isännöinti Mikkeli Oy, Mikonkatu 3, 50100 Mikkeli puh. 015210251 asiakaspalvelu.mikkeli@oi.fi Eveliina Lukkarinen
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Matkakeskus 100 metriä, bussipysäkki, juna-asema, taksitolppa, sujuvat yhteydet omalla autolla.
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Sähköinen lattialämmitys, Vesikiertoinen lattialämmitys, Vesikiertoinen patterilämmitys. Lattialämmitys: Kylpyhuone ja sauna, alkuperäinen sähkötoiminen lattialämmitys. Lisätietoa asunnon lämmityksestä: Asunnot vesikiertoinen lattialämmitys, märkätilat sähköinen lattialämmitys, yhteiset tilat vesikiertoinen patterilämmitys.