68 000 €79 m²

Pietarinkatu 14 A, Kaukola, Mikkeli3h+k+s

Velaton hinta
68 000 €
Hoitovastike
389,71 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1981
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaukola
Kaupunki
Mikkeli

Pietarinkatu 14:ssä, suositussa Kaukolan kaupunginosassa odottaa tilava ja valoisa saunallinen 79 neliön päätyhuoneisto uutta omistajaansa. Näkymät kolmeen suuntaan, lasitettu parveke länteen. Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, mikä tekee siitä helposti saavutettavan.

Kulkuyhteydet ovat hyvät ja torille matkaa alle 1km. Lisäksi Kalevankangas kutsuu ulkoilemaan ja rentoutumaan luonnon keskelle.

Tämä asunto tarjoaa mahdollisuuden mukavaan ja vaivattomaan asumiseen rauhallisella alueella, jossa kaikki tarvittava on lähellä. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta uusi kotisi! Tervetuloa esittelyyn tai sovi oma yksilöllinen esittelyaikasi.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Pietarinkatu 14 A, 50100 Mikkeli
Kaupunginosa
Kaukola
Kohdenumero
80492202
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
79 m²
Tontin pinta-ala
2 001 m²
Kokonaispinta-ala
79 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, astianpesukone ja liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke ja lasitettu. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin.
Säilytystilat
Vaatehuone
Näkymät
Päätyhuoneisto; näkymät kolmeen suuntaan.
Tulevat remontit
2026 Julkisivut, elementtisaumojen kunnon tarkistaminen ja mahdolliset toimenpiteet 2026 Porraskäytävä, porrashuoneiden maalaus 2026-2027 Julkisivut, ulkopuolisia maalauksia tarvittavilta osin
Tehdyt remontit
2025 IV-kanavien nuohous ja puhdistus / säätö 2024 Ikkunoiden vaihtourakka 2024 Rappukäytävien ulko-ovien uusiminen 2024 Palovaroittimien uusiminen, vaihto 12/2024 2022 Sokkelin maalaus 2020 Päävesimittarin palloventtiilin uusiminen 2020 Ovipuhelinjärjestelmän asentaminen 2020 Linjasäätöventtiilien uusiminen 2020 Parvekkeiden elementtisaumojen uusiminen 2020 Vesikaton peruskorjaus/uusiminen 2020 Poistopuhaltimen uusiminen 2019 Vesi- ja viemärijärjestelmän kuvaus/huuhtelu 2019 Vesikaton kuntotarkastus 2019 Käyttöveden moottorin uusiminen 2019 Paisunta-astian uusiminen 2018 Parvekekattojen syöksytorvet 2018 Sokkelin vesieritystä lisätty bitumisivelyllä (takapiha) 2016 IV-nuohous 2013 A-portaan ala-aulan maalaus 2012 Ikkunoiden huoltomaalaus 2010 Kuntoarvio 2010 A-portaan pyörävarastoon uusiminen 2010 B-portaan takaovien uusiminen 2009 Parvekkeiden metallikaiteiden maalaus 2009 Kellarikäytävien seinien ja lattioiden maalaus 2009 Kaukolämmönsiirtimen GSM-hälytyksen käyttöönotto 2008 Parvekkeen ovien uusiminen 2008 Parvekkeiden yläpintojen maalaus ja eteläpäädyn sokkelin korjaus
Kiinteistötunnus
491-4-19-1
Postitoimipaikka
Mikkeli

Hinta

Velaton hinta
68 000 €
Myyntihinta
66 437,82 €
Neliöhinta
860,76 € / m²
Velkaosuus
1 562,18 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
389,71 € / kk
Pääomavastike
54,33 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
444,04 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 28 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Rakennusvuosi
1981
Huoneistojen lukumäärä
18
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1981
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poisto
Tontin koko
2 001 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Mikkelin Isännöintipalvelut, Mika Roivas, 044 9785408
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, hyvä kulkuyhteys ja kaupunkiliikenneyhteys

Yhteiset tilat
Jäähdytetty kellari, kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, mankeli, askarteluhuone ja väestönsuoja