Myytävä kolmio Mikkeli – 75 m² lasitetulla parvekkeella Saksalassa | Porepolku 6
Myytävä kolmio Mikkelin Saksalassa tarjoaa toimivan pohjaratkaisun, oman saunan ja lasitetun parvekkeen rauhallisella ja pidetyllä asuinalueella. Tämä 75 m²:n kerrostaloasunto sijaitsee osoitteessa Porepolku 6, 50100 Mikkeli, ensimmäisessä asuinkerroksessa (ei maantasalla), ja sopii erinomaisesti perheelle, pariskunnalle tai sijoittajalle.
Asunnon tiedot
3h + k + s
75 m²
Velaton hinta: 95 000 € (1 266,67 €/m²)
Hoitovastike: 336,84 €/kk
Vesimaksu kulutuksen mukaan (ennakko 19 €/hlö/kk)
Autokatospaikka siirrettävissä kaupan yhteydessä (25 €/kk)
Toimiva ja viihtyisä pohjaratkaisu
Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, valoisa olohuone, erillinen keittiö sekä oma sauna, joka lisää asumismukavuutta ympäri vuoden. Lasitettu parveke toimii lisähuoneena pitkälle syksyyn ja aikaisesta keväästä alkaen. Parvekelasien kunnossapidosta vastaa taloyhtiö.
Säilytystilaa on hyvin: huoneistolle kuuluvat yhtiöjärjestyksen mukaisesti kellarikomero sekä kylmäkellari. Lisäksi autokatospaikka on mahdollista siirtää uudelle omistajalle – käytännöllinen ratkaisu Mikkelin sääolosuhteisiin.
Vakavarainen taloyhtiö – Asunto Oy Mikkelin Pursimies
Kolmikerroksinen taloyhtiö sijaitsee rauhallisella paikalla Saksalassa. Asunto Oy Mikkelin Pursimies on vakavarainen ja hyvin hoidettu yhtiö, jossa asumiskustannukset ovat maltilliset.
Sijainti: Saksala, Mikkeli
Saksala on suosittu ja rauhallinen asuinalue Mikkelissä. Läheltä löytyvät päivittäispalvelut, koulut, päiväkodit sekä hyvät ulkoilu- ja liikuntamahdollisuudet. Keskustan palvelut ovat lyhyen matkan päässä.
Varaa oma esittelyaikasi – tämä kolmio Mikkelissä voi olla uusi kotisi!
Lisätiedot ja esittelyt:
Jouko Lätti
0400 350 200
jouko.latti@aitoasunnot.fi