85 000 €90,5 m²

Laajatie 9 C, Laajaharju, Mikkeli4h, k, s, parveke

Velaton hinta
85 000 €
Hoitovastike
438,52 € / kk
Asuinpinta-ala
90,5 m²
Huoneita
4
Kerros
1 / 2
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Laajaharju
Kaupunki
Mikkeli

Iso ja tilava 90,5 m² saunallinen ensimmäisen kerroksen koti – edullinen ja toimiva kokonaisuus

Tämä tilava 90,5 m² saunallinen ensimmäisen kerroksen asunto tarjoaa runsaasti tilaa suuremmallekin perheelle tai väljää asumista arvostavalle. Selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu, kolme makuuhuonetta, kaksi WC:tä sekä oma sauna tekevät arjesta sujuvaa ja mukavaa.

Hintatiedot

Velaton myyntihinta: 85 000 € (939,23 € / m²)

Hoitovastike: 438,52 € / kk

Vesimaksu: kulutuksen mukaan, ennakko 25 € / hlö / kk

Autopaikka: 7 € / kk

Nopea kaapelilaajakaista: 9,90 € / kk

Asunnon tilat ja varustelu:

Olohuone on tilava ja helposti kalustettava. Lattiat ovat laminaattia ja seinät tapetoitu sekä osin maalattu. Keittiössä on hyvin tilaa suurelle ruokapöydälle ja varusteluun kuuluvat astianpesukone, keraaminen liesi, liesituuletin, jääkaappi ja pakastin.

Asunnossa on kolme makuuhuonetta, joissa lattiat ovat laminaattia ja seinät maalattu tai tapetoitu. Lisäksi käytännölliset säilytysratkaisut tukevat arjen toimivuutta.

Kylpyhuoneessa on suihku, suihkuseinä, allaskaappi, peilikaappi, pesukonevalmius sekä avattava ikkuna, joka tuo luonnonvaloa ja helpottaa tuuletusta. Saunassa on sähkökäyttöinen kiuas, laattalattia sekä paneelipinnat seinissä ja katossa – myös täällä avattava ikkuna.

Asunnossa on kaksi WC:tä, joissa on peili- ja allaskaapit sekä laatoitetut lattiat ja seinät.

Sijainti ja ympäristö:

Erinomaiset kulkuyhteydet, bussipysäkki aivan vieressä sekä autopaikat pihalla tekevät arjesta vaivatonta. Alue tarjoaa hyvät mahdollisuudet ulkoiluun ja liikuntaan, ja palvelut ovat helposti saavutettavissa.

Tämä koti yhdistää tilavuuden, edullisen hintatason, toimivan pohjaratkaisun ja käytännöllisen sijainnin – erinomainen vaihtoehto perheelle tai sijoitukseen.

Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi: Jouko Lätti 0400 350 200 tai jouko.latti@aitoasunnot.fi

Perustiedot

Sijainti
Laajatie 9 C, 50500 Mikkeli