168 000 €81 m²

Askuddsvägen 2 D, Backeberg, Maarianhamina3 h, k, kph, parveke

Velaton hinta
168 000 €
Hoitovastike
364,50 € / kk
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1971
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Backeberg
Kaupunki
Maarianhamina

Tilava ja hyvin suunniteltu kolmio suurella länsiparvekkeella

Tervetuloa tähän remontoituun ja tilavaan 81 m²:n kolmioon, joka sijaitsee rauhallisella alueella Askuddsvägenillä. Täällä asut lähellä niin viheralueita, uimarantaa, koulua kuin päiväkotiakin Pohjois-Maarianhaminassa.

Asunnossa on valoisa pohjaratkaisu, avarat oleskelutilat sekä runsaasti säilytystilaa. Valoisassa olohuoneessa on suuret ikkunapinnat, ja sieltä on käynti tilavalle länteen suuntautuvalle parvekkeelle. Parvekkeella on lasikaide ja puuterassi, mikä luo viihtyisän paikan nauttia iltapäivän auringosta ja iltavalosta.

Keittiö peruskorjattiin kokonaisuudessaan vuosina 2012/2013, ja se on varustettu moderneilla kodinkoneilla, hyvillä työskentelytasoilla sekä runsaalla säilytystilalla, mikä tekee siitä toimivan sekä arjen ruoanlaittoon että suurempiin illallisiin. Myös kylpyhuone remontoitiin samaan aikaan, ja sitä laajennettiin avaramman tunnelman luomiseksi. Siellä on sisäänrakennettu poreamme, erillinen suihkutila sekä oma pyykinpesukone ja kuivausrumpu.

Asunnossa on kaksi makuuhuonetta: suurempi, johon mahtuu parisänky ja liukuovelliset vaatekaapit, sekä pienempi, joka sopii erinomaisesti lastenhuoneeksi, vierashuoneeksi tai kotitoimistoksi.

Kiinteistö on rakennettu 1970-luvun alussa, ja viime vuosina siinä on tehty useita tärkeitä kunnostustöitä, muun muassa vesikaton uusiminen, porraskäytävien remontointi sekä parvekekaiteiden uudistaminen. Lämmitys tapahtuu kaukolämmöllä, ja talossa on myös yhteinen sauna ja pesutupa. Asuntoon kuuluu lisäksi kellarikomero.

Tämä on mukava ja hyvin hoidettu koti, jossa on toimiva pohjaratkaisu. Se sopii erinomaisesti sekä ensiasunnoksi että sinulle, joka etsit helppohoitoista asumista lähellä palveluita.

Perustiedot

Kaupunginosa
Backeberg
Kohdenumero
20049669
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
81 m²
Tontin pinta-ala
4 000 m²
Kokonaispinta-ala
81 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3 h, k, kph, parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: induktio, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: sisäänvedetty. Suunta: länsi
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: poreamme, pesukone, kuivausrumpu, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.

Velaton hinta
168 000 €
Myyntihinta
168 000 €
Neliöhinta
2 074,07 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
364,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
364,50 € / kk

Rakennusvuosi
1971
Huoneistojen lukumäärä
40
Kerroksia
3
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Tontin koko
4 000 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Kuntotutkimus
2024

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 40. autohallipaikkoja: 10.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, väestönsuoja, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: vinyyli. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: kivi, maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.