17 000 €36 m²

Marttilantie 25 C, Taavetti, Luumäki1h+kk

Velaton hinta
17 000 €
Hoitovastike
151,20 € / kk
Asuinpinta-ala
36 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Taavetti
Kaupunki
Luumäki

Yksiö Taavetista

Marttilantie kahdenkymmenenviiden luona, Taavetin rauhassa, Luumäen mailla, odottaa koti, kutsuva ja kaunis, vuodelta seitsemänkymmentäkolme, yksinkertainen, mutta lämmin.

Toisessa kerroksessa, asunto odottaa uutta elämää, sopiva yhdelle tai kahdelle, kolmekymmentäkuusi neliötä, oma parveke, oma rauha.

Vinyylin pehmeä askel ja tapettien lämpö, keittiössä laminaattitasot, sähköhella valmiina, kaikki tarpeellinen arkeen.

Tartu tilaisuuteen, tee tästä oma kotisi, Etelä-Karjalan sydämessä, missä luonto ja rauha kohtaavat.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Marttilantie 25 C, 54500 Luumäki
Kaupunginosa
Taavetti
Kohdenumero
80491912
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
36 m²
Tontin pinta-ala
7 454 m²
Kokonaispinta-ala
36 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h+kk
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, uuni ja liesi. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peilikaappi ja pesuallas.
Säilytystilat
Häkkivarasto ja vaatehuone
Tulevat remontit
2025 – Pihaputkiston uusiminen 1- ja 2a talon väliltä 2025 – Palovaroittimien uusiminen (siirtyminen taloyhtiön vastuulle) 2026 – C- D-talon käyttövesiputkiston uusimisen loppuun saattaminen 2026–2030 – C- D-talon vesikaton korjaus/uusiminen
Tehdyt remontit
1995 – Kaukolämpöön liittyminen (Koko yhtiö) 1999 – Katon korjaus (2-talo) 1999 – Pihan asfaltointi (Koko yhtiö) 2003 – Tv-järjestelmän digi-saneeraus (Koko yhtiö) 2005 – Parvekkeiden ja sokkelin maalaus, elementtisaumojen uusiminen (1-talo) 2008 – Ikkunoiden ja parvekkeiden ovien vaihto (1-talo ja 2-talo) 2009 – Uuden vesikourun asennus (1-talo) 2009 – Kosteusvaurioiden korjausta (Liiketalo) 2010 – Parvekeremontti ja elementtisaumaus, pihanosan asfaltointi (2-talo) 2010 – Alakerran vesivahingon korjaus (Liiketalo) 2011 – Päävesijohdon osakorjaus (2-talo) 2012 – Bauer vedenkäsittelylaitteen asennus (Koko yhtiö) 2013 – Viemärivuodon korjaus (B-porras) 2014 – Vesikaton uusiminen (1-talo) 2014 – Alipainetuulettimet katolle (2-talo) 2016 – Käyttövesiputkiston uusiminen (A- ja B-raput) 2016 – Vesivahinkokorjaukset huoneistoissa A 3, B 13, B 16, Käsityökeskuksessa sekä allasosastolla 2016 – Saunaosaston vesivahingon korjaus (2-talo) 2017 – Viemäreiden pinnoitus (I-talo ja liiketalo) 2019 – Huippuimurin uusiminen (A-rapu) 2019 – Autokatoksen katon uusiminen ja jätekatoksen rakentaminen autokatokseen 2021 – C-portaan vesivahingon korjaustyö 2022 – Ilmanvaihtokanavien puhdistaminen 2023 – C- ja D-portaiden sisääntulokerrosten lattioiden uusiminen ja seinien maalaaminen 2024 – A-portaan käyttövesiputkiston uusiminen sekä vesimittarien asennus myös B-portaaseen 2024 – C- D-talon katon kuntoarvio ja katon kiireellisten korjausten suorittaminen 2025 – Pihaputkiston uusiminen 1- ja 2a talon väliltä 2025 – Palovaroittimien uusiminen (siirtyminen taloyhtiön vastuulle) 2026 – C- D-talon käyttövesiputkiston uusimisen loppuun saattaminen
Kiinteistötunnus
441-433-0001-0871
Postitoimipaikka
Luumäki

Hinta

Velaton hinta
17 000 €
Myyntihinta
14 711,90 €
Neliöhinta
472,22 € / m²
Velkaosuus
2 288,10 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
151,20 € / kk
Pääomavastike
35,23 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
186,43 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
23 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Martinpaja
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 846 800 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1973
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: F2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 19.10.2024
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poisto
Tontin koko
7 454 m²