32 000 €38 m²

Rinnekuja 2, Taavetti, Luumäki1h+k+s

Velaton hinta
32 000 €
Hoitovastike
147 € / kk
Asuinpinta-ala
38 m²
Huoneita
1
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Taavetti
Kaupunki
Luumäki

Tämä kotoisa ja tilava rivitaloyksiö sijaitsee Taavetin kirkonkylän lähellä.

Päätyasunnossa on mukavasti tilaa yksinasuvalle ja täysin uusi sauna sekä pesuhuone tuovat ripauksen luksusta arkeen! Asunnossa on erillinen keittiö ja olohuoneessa makuualkovi.

Takapiha on suojaisa ja siitä saa helposti tehtyä omaan käyttöön sopivan pihan.

Taloyhtiössä on tehty merkittäviä remontteja, kuten vesikaton uusiminen ja ilmanvaihdon parantaminen, joten voit asua huoletta. Tulevaisuudessa suunnitellut huoltotoimenpiteet pitävät huolen siitä, että yhtiö pysyy hyvässä kunnossa.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Rinnekuja 2, 54500 Luumäki
Kaupunginosa
Taavetti
Kohdenumero
80491574
Asuinpinta-ala
38 m²
Tontin pinta-ala
3 480 m²
Kokonaispinta-ala
38 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h+k+s
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja kaapistot
Tulevat remontit
2025 - 2025: LVI21.2 – Vesijohdot ja viemärit: viemäreiden huuhtelu ja kuvaus 2025 - 9.8.2025: Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt: ulkoverhouksen metalliosien maalaus 2026 - 9.7.2026: Muu hanke: sadevesikourujen muutos / lisäys
Tehdyt remontit
2003: Lukot uusittu 2004: Patteritermostaatit uusittu 2020: Vesikaton uusiminen – kate muutettu tiilestä pelliksi 2020: Ilmanvaihdon uusiminen – muutettu painovoimaisesta koneelliseksi 2023: Siirtyminen öljylämmityksestä kaukolämpöön 2024: Yläpohjan lisäeristys (200 mm) 2024: Palovaroittimet asennettu 2025: Jätevesiviemäreiden puhdistus ja kuvaus / kuntoraportti 2025: Ulkoverhouksen metalliosien kunnostus ja maalaus
Kiinteistötunnus
441-427-0004-0238
Postitoimipaikka
Luumäki

Hinta

Velaton hinta
32 000 €
Myyntihinta
26 239,17 €
Neliöhinta
842,11 € / m²
Velkaosuus
5 760,83 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
147 € / kk
Pääomavastike
86,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
233,10 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa
Autopaikan kustannukset
5 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Taavetinkartano 2
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 150 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
8
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1984
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 13.10.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
3 480 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Isännöintitoimisto Luumäen Isännöintipiste Oy, Jaana Malaska, 050 3315099