153 000 €73 m²

Granitvägen 5 C, Hannula, Luoto3R+K+BDR+B

Velaton hinta
153 000 €
Hoitovastike
189,80 € / kk
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Hannula
Kaupunki
Luoto

Välkommen att bekanta dig med denna ljusa och välplanerade radhusbostad, belägen i ett lugnt och trivsamt område i Larsmo. Här erbjuds ett hem som passar perfekt för ett par, små familjer och som förstagångsköpare.

Bostadens hjärta är det rymliga och ljusa vardagsrummet där stora fönster släpper in rikligt med naturligt ljus. Härifrån har du direkt utgång till din egna terrass – en perfekt plats för morgonkaffet eller avkopplande sommarkvällar i en naturnära miljö.

Det stilrena och praktiska köket smälter fint samman med vardagsrummet och skapar en öppen och social helhet. Den genomtänkta planlösningen ger en luftig känsla och goda möjligheter till flexibel inredning.

Den egna bastun erbjuder vardagslyx och en plats för avkoppling efter en lång dag. Det rymliga badrummet har även plats för tvätt och är planerat med fokus på funktionalitet.

Bostaden är belägen i ett rofyllt område med naturen nära, samtidigt som service och bekvämligheter finns på behändigt avstånd. Gårdsområdet är lättskött och bidrar till ett bekymmersfritt boende.

Här möts komfort, funktion och trivsel – varmt välkommen på visning!

Tervetuloa tutustumaan tähän valoisaan ja toimivapohjaiseen rivitaloasuntoon, joka sijaitsee viihtyisällä ja rauhallisella alueella Luodossa. Tämä koti tarjoaa erinomaiset puitteet niin pariskunnalle, pienelle perheelle kuin ensiasunnon ostajallekin.

Asunnon sydämenä toimii avara ja valoisa olohuone, jossa suuret ikkunat tuovat luonnonvalon kauniisti sisään. Olohuoneesta on suora käynti omalle terassille, jossa voit nauttia aamukahvit tai rentoutua kesäiltoina luonnon läheisyydessä.

Tyylikäs ja käytännöllinen keittiö sulautuu luontevasti oleskelutiloihin, tehden arjesta sujuvaa ja yhdessäolosta helppoa. Selkeä pohjaratkaisu tuo tilantuntua ja mahdollistaa monipuoliset sisustusratkaisut.

Kodin oma sauna tarjoaa arjen luksusta ja täydellisen paikan rentoutumiseen pitkän päivän päätteeksi. Kylpyhuoneessa on hyvin tilaa myös kodinhoidolle, ja kokonaisuus on suunniteltu toimivuutta ajatellen.

Asunto sijaitsee rauhallisessa ympäristössä, jossa luonto on lähellä, mutta arjen palvelut ovat silti sopivan matkan päässä. Piha-alueet ovat siistit ja helppohoitoiset, mikä tekee asumisesta vaivatonta.

Tässä kodissa yhdistyvät mukavuus, toimivuus ja viihtyisyys – tule ihastumaan paikan päälle!

Perustiedot

Sijainti
Granitvägen 5 C, 68570 Luoto
Kaupunginosa
Hannula
Kohdenumero
20364060
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
73 m²
Tontin pinta-ala
6 840 m²
Kokonaispinta-ala
73 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3R+K+BDR+B
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: induktio. Työtasot: puu. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone, liesituuletin / hormi.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin.
Säilytystilat
Kuvaus: Kall föråd i biltaket.ulkovarasto
Tulevat remontit
Det kommer inga åtgärder enligt på 5-års plan.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2019 Montering av tak till terasserna.

Velaton hinta
153 000 €
Myyntihinta
153 000 €
Neliöhinta
2 095,89 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
189,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
189,80 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesi ja sähkö kulutuksen mukaan. Varainsiirtovero 1,5% Lämmitys sisältyy vastikkeeseen. Taloyhtiön osakeluettelo on siirretty huoneistotietojärjestelmään, jolloin tulee ostajan hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa tällöin omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista, paperisen osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista sekä mahdollisesta hakemusmaksun korotuksesta. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Bostads Ab Granitvägen 5, Larsmo
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
12
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
B2018 Viimeinen voimassaolopäivä 8.2.2028
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
6 840 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Nyfelt Fastighetsservice Skutnäsvägen 88 68600 Jakobstad Tel. 050 540 7157
Isännöinti
Magnus Enkvist Rådhusgatan 3 68600 Jakobstad Tel. 040 153 5920
Kaavoitustiedot
Larsmo kommun Tel. +358 6 78 57 111 registraturen@larsmo.fi
Kaavatilanne