62 000 €77 m²

Kalevalankatu 17 A, 1, Loimaa

Velaton hinta
62 000 €
Hoitovastike
270,10 € / kk
Asuinpinta-ala
77 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
1
Kaupunki
Loimaa

Remontoitu kolmio lähellä isoja marketteja!

Kalevalankadun päätyhuoneisto tarjoaa tilavan ja valoisan kodin Loimaan keskustassa. Tämä hyväkuntoinen asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa nelikerroksisessa talossa, jossa on hissi. Asunnon 77 neliötä jakautuvat kahteen makuuhuoneeseen, olohuoneeseen, keittiöön ja kylpyhuoneeseen. Laminaattilattiat tuovat modernia ilmettä, ja keittiö on varustettu keraamisella liedellä, astianpesukoneella ja jääkaapilla.

Kylpyhuoneessa on sekä suihku että kylpyamme, ja erillinen wc lisää mukavuutta. Asunnossa on myös parveke, joka avautuu itään päin, tarjoten mukavan paikan nauttia auringonpaisteesta. Lisätilaa tarjoavat vaatehuone sekä kellarikomero.

Loimaan keskustan palvelut, kuten suuret marketit, koulut ja päiväkodit, ovat kävelyetäisyydellä. Liikenneyhteydet ovat sujuvat niin pyörällä, autolla kuin junallakin. Tämä koti on erinomainen valinta perheelle, joka arvostaa keskeistä sijaintia ja tilavia asuintiloja. Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta juuri sinun kotisi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kalevalankatu 17 A, 32200 Loimaa
Kaupunginosa
1
Kohdenumero
80505927
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
77 m²
Tontin pinta-ala
1 944 m²
Kokonaispinta-ala
77 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillinen pakastin, jääkaappi, liesi, uuni, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. -Keraaminen liesi, liesituuletin, astianpesukone, jääkaappi, pakastinkaappi
-Työpöytä, tiskipöytä, kaapistot
-Laminaattilattia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Itä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, pesuallas ja kylpyamme. Pesutilojen kuvaus: -Suihku, wc-istuin, kylpyamme, käsienpesuallas, pk-liitäntä
-Seinät osittain laatoitettu, lattiassa muovimatto. Erillisten WC:n lukumäärä: 2. Erillisen WC:n kuvaus: -Wc-istuin, käsienpesuallas
-Seinät maalattu, lattia laatoitettu.
Säilytystilat
Jäähdytetty kellari, häkkivarasto ja vaatehuone
Kiinteistötunnus
430-1-36-14
Postitoimipaikka
Loimaa

Hinta

Velaton hinta
62 000 €
Myyntihinta
56 234,49 €
Neliöhinta
805,19 € / m²
Velkaosuus
5 765,51 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
270,10 € / kk
Pääomavastike
153,06 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
423,16 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: -Autokatospaikka 22,-/kk

Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
20
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 26.07.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 944 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Loimaan Isännöinti Oy, Mikko Lehtonen, info@loimaanisannointi.fi, 029-1700525
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvät pyöräilytiet, sujuvat yhteydet omalla autolla ja juna-asema lähellä