44 000 €65 m²

Harmaakalliontie 2, 6, Loimaa

Velaton hinta
44 000 €
Hoitovastike
247 € / kk
Asuinpinta-ala
65 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1974
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
6
Kaupunki
Loimaa

Siistikuntoinen rivitalokaksio rauhallisella paikalla Loimaalla!

Harmaakalliontie 2:sta löytyy viehättävä rivitaloasunto, joka tarjoaa mukavaa asumista Loimaalla rauhallisella alueella. Tämä valoisa 65 neliömetrin koti on rakennettu vuonna 1974. Asunnossa on käytännöllinen pohjaratkaisu, joka sopii erinomaisesti pienelle perheelle.

Asunnon sisätiloissa on kauniit parkettilattiat ja seinät on maalattu ja tapetoitu tyylikkäästi. Keittiössä on kaikki tarvittava, kuten sähköliesi, jääkaappi-pakastin ja liesituuletin. Kylpyhuone on laatoitettu ja sieltä löytyy suihku sekä pesukoneliitäntä. Oman saunan löylyissä rentoudut kiireisen päivän jälkeen.

Asunnon edessä ja takana on katettu terassi, joissa voi nauttia kesäpäivistä. Taloyhtiö tarjoaa myös lämpimän ulkovaraston ja autokatospaikan. Alueella on erinomaiset liikenneyhteydet, ja Loimaan keskustan palvelut, koulut ja päiväkodit ovat lähellä. Harrastusmahdollisuudet, kuten tennis- ja padel-hallit sekä jäähalli, ovat myös kävelyetäisyydellä.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään kotiin, joka tarjoaa mukavaa asumista ja loistavat puitteet arjen sujumiseen!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
6
Kohdenumero
80499827
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
65 m²
Tontin pinta-ala
3 800 m²
Kokonaispinta-ala
65 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi ja liesituuletin. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti. -Sähköliesi, liesituuletin, jääkaappi/pakastinkaappi
-Työpöytä, tiskipöytä, kaapistot
-Parkettilattia.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä ja pesuallas. Pesutilojen kuvaus: -Suihku, wc-istuin, käsienpesuallas, pk-liitäntä
Palvelut
-Lähellä kaikki Loimaan kaupungin keskustan palvelut.
-Lähellä harrastuspaikat, tennis- ja padel-halli sekä jäähalli, kuntoportaat
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
430-6-9-1
Postitoimipaikka
Loimaa

Hinta

Velaton hinta
44 000 €
Myyntihinta
44 000 €
Neliöhinta
676,92 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
247 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
247 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: -Sisälämmitinlisä 6,-/kk
Autopaikan kustannukset
6 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Loimaan Harmaakalliontie 1
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1974
Huoneistojen lukumäärä
12
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 29.07.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 800 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Loimaan Isännöinti Oy, Sari Tuominen, info@loimaanisannointi.fi, 029-1700525
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Juna-asema lähellä, hyvät pyöräilytiet ja sujuvat yhteydet omalla autolla