200 000 €359 m²

Rantatie 9, Peltoinen, Loimaa4 kpl osakehuoneistoja

Velaton hinta
200 000 €
Hoitovastike
2 046,30 € / kk
Asuinpinta-ala
359 m²
Huoneita
10
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1892
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Peltoinen
Kaupunki
Loimaa

Myydään asunto-osakeyhtiön koko osakekanta, 4 kpl asuinhuoneistoja

Myydään As Oy Loimaan Sahapuisto 2 -nimisen asunto-osakeyhtiön koko osakekanta. Pitkän historian omaava puutalo sisältää tällä hetkellä 4 kpl asuinhuoneistoja, jotka ovat kaikki vuokrattuina. Huoneistoala yht. 359 m2. Koko rakennukseen on laadittu kuntotarkastus 4/2026, josta raportti on saatavilla.

Perustiedot

Sijainti
Rantatie 9, 32200 Loimaa
Kaupunginosa
Peltoinen
Kohdenumero
24398820
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
359 m²
Tontin pinta-ala
4 299 m²
Kokonaispinta-ala
444 m²
Huoneiston kokoonpano
4 kpl osakehuoneistoja
Huoneita
10
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Huoneistot myydään vuokrasopimuksineen.
Muut remontit
2007-2014: rakennuksen peruskunnostus 2008: peltikaton uusiminen 2023: lämmönvaihtimen uusiminen, leasing-sopimus
Asumistyyppi
Omistus
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Kiinteistötunnus
430-3-79-1

Hinta

Velaton hinta
200 000 €
Myyntihinta
200 000 €
Neliöhinta
557,10 € / m²
Kiinnitykset
Tonttiin kohdistuu yksi sähköinen panttikirja, nimellisarvo 120.000 euroa. Isännöitsijäntodistuksen mukaan yhtiöllä/osakehuoneistoilla ei ole lainoja.

Vastikkeet

Hoitovastike
2 046,30 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
2 046,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kiinteä vesiamaksi 24 €/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
As Oy Loimaan Sahanpuisto 2
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1892
Rakennusvuoden lisätiedot
Laajennettu 1922
Huoneistojen lukumäärä
4
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
E2018
Kunnallistekniikka
Vesi. viemäri, kaukolämpö
Ilmanvaihto
Koneellinen, poisto huippuimurilla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Tontin koko
4 299 m²
Isännöinti
Isännöinti Oy Tikakoski, Kimmo Tikakoski 0400 741 556
Kaavatilanne
Asemakaava
Rasitteet ja oikeudet
Tontti on jaettu kahdelle eri taloyhtiölle kirjatulla hallinnanjakosopimuksella.