98 000 €34 m²

Heimolinnankatu 18 A, keskusta, Loimaaoh/avokeittiö + mh + kph + lasitettu parveke

Velaton hinta
98 000 €
Hoitovastike
132,60 € / kk
Asuinpinta-ala
34 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 6
Rakennusvuosi
2020
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
keskusta
Kaupunki
Loimaa

Uudenveroinen kaunis kaupunkiasunto Loimaan keskustassa. Heimolinnankadun vuonna 2020 valmistuneessa kerrostalossa toisen kerroksen kaksio aivan palvelujen ääressä. Hyvä kohde myös sijoittajalle.

Uudessa talossa asumiskustannukset ovat edulliset ja keskustassa kaupungin palvelut lähellä. Lasitettu parveke antaa mukavasti lisäneliöitä asunnolle. Olohuone ja keittiö on yhtenäistä tilaa. Asunnossa on erillinen makuuhuone ja tilava kylpyhuone. Huoneistossa on oma ilmanvaihtokone.

Taloyhtiön yhteisistä tiloista kellarikerroksesta löytyy pesutupa, kuivaushuone, irtaimistovarastot ja ulkoiluvälinevarasto. Autoille on katospaikat ja tolppapaikkoja. Sähköautojen latauspistekin löytyy.

Loimaalla kaikki palvelut ovat lähellä ja kaupungin sijainti on keskeinen. Ratakaupungissa rautatie mahdollistaa nopeat kulkuyhteydet Loimaalta esimerkiksi Turkuun ja Tampereelle.

Tervetuloa tutustumaan!

Perustiedot

Sijainti
Heimolinnankatu 18 A, 32200 Loimaa
Kaupunginosa
keskusta
Kohdenumero
80474520
Kerros
2 / 6
Asuinpinta-ala
34 m²
Tontin pinta-ala
409 m²
Kokonaispinta-ala
34 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
oh/avokeittiö + mh + kph + lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesituuletin, liesi ja erillisuuni. Liesi: Induktioliesi ja integroitu, erillisuuni.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke ja lasitettu. Parvekkeen suunta: Itä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihkukaappi, suihku, lattialämmitys, wc-istuin ja peili.
Säilytystilat
Jokaiselle asuinhuoneistolle on oma n. 3 m2:n varasto kellarikerroksessa.
muu erillinen varasto. Lisätietoja säilytystiloista: Jokaiselle asuinhuoneistolle on oma n. 3 m2:n varasto kellarikerroksessa.
Tehdyt remontit
Rakennus valmistunut ja luovutettu tilaajalle 29.11.2020.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Loimaan keskustan palvelut aivan vieressä.
Uudiskohteen tila
Muuttovalmis
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Loimaa
Tietoliikennepalvelut
Valokuitu. Lounean 100M/50M laajakaistaratkaisu.

Hinta

Velaton hinta
98 000 €
Myyntihinta
44 768,75 €
Neliöhinta
2 882,35 € / m²
Velkaosuus
53 231,25 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
132,60 € / kk
Pääomavastike
422,62 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
555,22 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Lisätietoja vastikkeista: Vesimaksuennakko 20 €/hlö/kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2020-01-01
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Loimaan Helmi 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2020
Huoneistojen lukumäärä
15
Liiketilojen pinta-ala
165,5 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2020
Kerroksia
6
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 04.07.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Lisätietoja huoneistokohtaisesta ilmanvaihdosta: huoneistokohtainen ilmanvaihtokone
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
409 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Hemman isännöinti, Timo Levonen, asiakaspalvelu@hemman.fi, 050 463 0450

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Yhtiöllä on asukkaiden käytettäväksi luovutettavissa 16 lämmitystolpalla varustettua autokatospaikkaa, 16 lämmitystolpalla varustettua pihapaikkaa, 3 autohallipaikkaa sekä 2 sähköautojen latauspaikkaa. Piha-, katos- ja latauspaikat sijaitsevat yhtiön asuintalokorttelissa. Autohallipaikat sijaitsevat noin 300 metrin päässä asuintalosta, osoitteessa Turuntie 14, 32200 Loimaa.