99 000 €39,5 m²

Tietolantie 7 A, Virkkala, Lohja1h, tupakeittiö, alkovi, s/kph/wc

Velaton hinta
99 000 €
Hoitovastike
256,75 € / kk
Asuinpinta-ala
39,5 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2012
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Virkkala
Kaupunki
Lohja

Siistikuntoinen yksiö alkovilla palvelujen lähellä Virkkalassa.

Asunto Oy Lohjan Omenapuu on vuonna 2012 valmistunut hissillinen taloyhtiö, jonka toisessa kerroksessa sijaitsee tämä tilava ja valoisa yksiö. Tulessasi Tietolantien puolen sisäänkäynnistä, sijaitsee asunto kätevästi samassa kerroksessa. Asunnossa on kivankokoinen alkovi, tilavat pesutilat, oma sauna sekä avokeittiöllä varustettu olohuone. Taloyhtiöstä löytyy viihtyisä kerhohuone, joka on asukkaiden käytössä. Pihalla on vehreä oleskelualue keinuineen ja omenapuineen.

Sijainti on ihanteellinen, sillä palvelut löytyvät läheltä: lähikauppaan on matkaa vain 150 metriä ja apteekkiin 350 metriä. Lyhyt matka Lohjan keskustaan kaikkien palveluiden äärelle ja kauppakeskuksien mukavuuksiin. Bussipysäkki on lähellä ja ulkoilureitit alkavat kotiovelta.

Lämpimästi tervetuloa tutustumaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Tietolantie 7 A, 08700 Lohja
Kaupunginosa
Virkkala
Kohdenumero
80498009
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
39,5 m²
Tontin pinta-ala
3 668 m²
Kokonaispinta-ala
39,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h, tupakeittiö, alkovi, s/kph/wc
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Tupakeittiö.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n kuvaus: Wc kylpyhuoneen yhteydessä.
Tulevat remontit
2026 Parvekelasien huolto (tehty) 2026 Autokatoksen korjaukset mm. (yläpihan) ulkoseinän pesu ja autokatoksen (alapiha) ulkoseinän maalaus 2026 Sadevesikaivojen puhdistus 2027 lkkunatiivisteiden uusiminen 2027 -2028 Ulkoelementtien saumojen tarkastus ja mahdolliset korjaukset 2Q28 llmanvaihtokanavien puhdistus ja iImanvaihdon säätö 2028 Julkisivun 5-v käsittely
Tehdyt remontit
2017 Sadevesikaivojen puhdistus 2019 Autokatoksen ulkoseinien maalaus 2019 Parvekelasitiivistykset uusittu Tietolantien puolella 2020 Jätepisteen laajennus ja aidan rakentaminen 2021 Pystyrännien sulanapitokaapelointi 2023 Asuntojen ulko-ovien säätö 2023 Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmanvaihdon säätö 2023 Julkisivun pesu ja käsittely 2024 Julkisivun elementtisaumojen osittainen uusiminen 2024 Taloautomatiikan ohjausjärjestelmän uusiminen 2025 Ikkunoiden huolto 2025 Ulkovalaisimien uusiminen 2026 Parvekelasitusten huolto
Palvelut
Lähikauppa 150 metriä, Apteekki 350 metriä
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
444-O19-2036-0005
Ensiesittelyssä
Kyllä
Postitoimipaikka
Lohja

Hinta

Velaton hinta
99 000 €
Myyntihinta
73 456,94 €
Neliöhinta
2 506,33 € / m²
Velkaosuus
25 543,06 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
256,75 € / kk
Pääomavastike
374 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
630,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 10 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autokatospaikka 30 e/kk
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lohjan Omenapuu
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Taloyhtiö on savuton Y.t 18S Taloyhtiö esteetön ja taloyhtiössä on paloilmoitin- ja sprinklerijärjestelmä.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2012
Huoneistojen lukumäärä
31
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2012
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 12.08.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 668 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöinti Lampinen, Sirpa Lampinen
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä Bussipysäkki 150 metriä
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: 202L Taloyhtiön 10- vuotistarkastus 2022 Taloyhtiön salaoja- ja viemäritutkimus
Pihan kuvaus
Taloyhtiön pihalla puutarhakeinu sekä leikkialue
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin kuvaus
Tontti on vuokrattu Lohjan kaupungilta ja hallitus ottaa selvää mahdollisesta tontin ostamisesta.
Maanvuokraaja
Lohjan kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autokatospaikat pinta-aIa 150 m2, osakkeita 84 kpl Autopaikkoja yhteensä 32 kpl joista autokatoksissa 12 kpl ja avopaikkoja 20 kpl (joista 2 invapaikkaa). Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneistolla ei ole autopaikkaa.