114 000 €65,5 m²

Vanhansahantie 16 C, Kukkumäki, Lohja2h+k+s

Velaton hinta
114 000 €
Hoitovastike
150,65 € / kk
Asuinpinta-ala
65,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kukkumäki
Kaupunki
Lohja

RT LOHJA KUKKUMÄKI 65m2+15m2, KAKSIO JOSSA KOLMION TILAT

Siistikuntoinen rivitalohuoneisto, jossa yläkerrassa olohuone, keittiö ja wc, alakerrassa 1mh+kph/wc+sauna ja alakerrassa lisäksi lämmin lisätila n. 15m2 (käytetty makuuhuoneena). Mm. suojaisa oma piha ja yläkerrassa koko huoneiston levyinen parveke, 2 ilmalämpöpumppua ja mahdollisuus jopa 2 sähköauton lataamiseen, myös oma lämpöeristetty pihavarasto. Vapautuu heti kaupanteon yhteydessä.

-KAKSIO, JOSSA KOLMION TILAT -EDULLINEN HOITAVASTIKE vain 130;-/kk -2:n SÄHKÖAUTON LATAUSMAHDOLLISUUS

Hp 114.000;-

Lisätiedot ja esittelyt: Timo Lahtinen, 0400 472 675, timo.lahtinen@pihlstromlkv.fi Joona Lahtinen, 040 480 5893, joona.lahtinen@pihlstromlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Vanhansahantie 16 C, 08800 Lohja
Kaupunginosa
Kukkumäki
Kohdenumero
21372799
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
65,5 m²
Tontin pinta-ala
4 150 m²
Kokonaispinta-ala
65,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Alakerrassa lisäksi lämmin, monikäyttöinen tila n. 15m2
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: induktio. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastekaappi. Varustus: astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin. Erillisen WC:n kuvaus: 2 wc:tä (toinen kph:n yhteydessä).
Säilytystilat
Kuvaus: Etupihalla oma, lämpöeristetty ulkovarasto
Tulevat remontit
- Huoltomaalaus 2025 - Palovaroittimet 2025
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: - Pihamuuri uusittu 2010 - Leikkikeskus 2014 - Etupihan sadevesien ohjaukset + vieraspaikka 2023 - Väliaidat uusittu 2021-2022 - Tukimuurin kunnostus 2007 - Päätyjen eristys 2019 - Poistoilmanvaihto puhdistettu 2020 - Vesikatot uusittu 2003 - Katos rakennettu 2003 - Postilaatikot uusittu 2005
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Virkkalan keskustaan 1,5 km.
Ristin koulu 650m, linja-autopysäkki n. 650 m.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
114 000 €
Myyntihinta
114 000 €
Neliöhinta
1 740,46 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
150,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
150,65 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
10 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
TV: 7.16 EUR/kk. Muut maksut: Vuotuinen sähkönkulutus ollut vuonna 2024 n. 11 0000 kwh, josta sähköauton latausta arvilta noin 3500 kwh

Rakennusvuosi
1990
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
puu, tiili
Kattomateriaali
Tiili
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 150 m²
Kiinteistönhoito
asukkaat. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Asukkaat vastaavat kiinteistönhoidosta ja aurauksen hoitaa ulkopuolinen urakoitsija.
Isännöinti
Isännöintihuone Ky Helga Puttonen 0500 472 073

Muut tilat
Kellarissa lisäksi monikäyttöinen, lämmin varastohuone n. 15m2
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: vinyyli. Makuuhuoneessa: muovi. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: lasikuitutapetti. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: tapetti. Saunassa: puu.