98 000 €51 m²

Tehtaankatu 5 A, Keskusta, Lohja2h+k+s

Velaton hinta
98 000 €
Hoitovastike
280,50 € / kk
Asuinpinta-ala
51 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lohja

Siistikuntoinen, parvekkeellinen kt-kaksio keskustassa ja lähellä Lohjanjärveä. 2/2 kerros (ei hissiä). Oma sauna. Vaatehuone. Myydään vuokrattuna. Sovi esittely ja lisätiedot p 050 55 00 294 / Hillner

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Tehtaankatu 5 A, 08100 Lohja
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80493885
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
51 m²
Tontin pinta-ala
1 049 m²
Kokonaispinta-ala
51 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, astianpesukone, liesituuletin, liesi ja kiinteät valaisimet. Liesi: sähköliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Sisäänvedetty parveke. Parvekkeen suunta: Länsi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, pesukoneliitäntä, peilikaappi, suihkuseinä ja kiinteät valaisimet. Erillisten WC:n lukumäärä: 1.
Tulevat remontit
Märkätilojen silikonisaumojen uusiminen 2025-2026. Porrashuoneen kunnostus 2025-2026. Palovaroittimien vaihto kaikkiin asuntoihin 2025.
Tehdyt remontit
Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2003. Lämmityksen puhdistusmekanismi Elysator 2009. Roskakatoksen kattaminen 2010. Lämmönvaihdin vaihdettu 2011. Kylmähuoneen laitteiden poistaminen käytöstä, Ekonor lämmönvahti 2014. Pelastussuunnitelma uusittu 2015. Vesikaton bitumiosan uusiminen, nousukisko tikkaisiin, puuosia maalattu, puiden kaato 2016. Ilmanvaihtokanavien puhdistus 2017. Hajulukkojen puhdistus ja silikonisaumojen kunnon tarkastus 2020. Julkisivusaumojen korjaus, ikkunoiden ja parvekeovien uusinta, porrashuoneen valaistuksen vaihto ledeiksi, pihavalojen valaistuksen uusinta ledeiksi 2021. Peltikaton uusiminen 2022.
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: sähkökiuas ja sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
Käyttö- ja luovutusrajoitukset: Lunastuslauseke autotalliosakkeissa.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lohja

Hinta

Velaton hinta
98 000 €
Myyntihinta
92 484,30 €
Neliöhinta
1 921,57 € / m²
Velkaosuus
5 515,70 €

Vastikkeet

Hoitovastike
280,50 € / kk
Pääomavastike
92,82 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
373,32 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
27 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Sähkö kulutuksen mukaan. Hallitukselle myönnetään valtuudet periä tarvittaessa enintään kahden kuukauden ylimääräinen hoitovastike taloudellisen tilanteen niin vaatiessa. aloyhtiön osakeluettelo on siirretty huoneistotietojärjestelmään, ostajan tulee hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista, mahdollisista osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista sekä mahdollisesta hakemusmaksun korotuksesta. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan.

Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
15
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1989
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
Tiili ja betoni
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
harja
Energialuokka
Energialuokka: E2013, Lisätiedot: viimeinen voimassaolopäivä 6.12.2024, ei voimassa
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 049 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Averia Isännöinti Oy, Maria Haukemaa
Kaavoitustiedot
Lohjan kaupunki p. 040 188 6100