449 000 €71,4 m²

Taapelipiha 2 as, Hiidensalmi, Lohja3h, avok, s, iso lasitettu terassi, piha-alue, ulkoporeamme

Velaton hinta
449 000 €
Hoitovastike
357 € / kk
Asuinpinta-ala
71,4 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hiidensalmi
Kaupunki
Lohja

As. Oy Rannanhelmi tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden yhdistää laadukas asuminen ja Lohjanjärven upea läheisyys.

Tämä kaunis koti sijaitsee aivan Lohjanjärven rannalla, arvostetulla Hiidensalmen asuinalueella. Ikkunoista avautuvat rauhoittavat järvinäkymät ja suuri lasitettu terassi sekä piha-alue tekevät asumisesta poikkeuksellisen viihtyisää.

Pihalla sijaitsee laadukas ulkoporeamme – täydellinen paikka rentoutumiseen ympäri vuoden. Halutessasi poreamme on mahdollista poistaa, jolloin tilalle voi toteuttaa esimerkiksi nurmialueen tai laajentaa terassia omien toiveiden mukaisesti.

Huoneiston pohjaratkaisu on avara ja toimiva: tilava olohuone yhdistyy tyylikkääseen avokeittiöön, luoden erinomaiset puitteet arkeen ja yhdessäoloon. Lähes kolmen metrin huonekorkeus tuo kotiin runsaasti valoa ja lisää tilan tuntua.

Kyseessä on laadukas, paikallaan muurattu ja valettu Lammin kivitalo, joka tarjoaa erinomaista asumismukavuutta – erityisesti hiljaisuus ja jykevä rakenne tekevät kodista poikkeuksellisen rauhallisen.

Vuonna 12/2023 valmistunut taloyhtiö on suunniteltu laatua arvostavalle. Materiaalit ja varustelutaso ovat korkeatasoiset ja huoneistokohtainen viilennys on integroitu ilmanvaihtoon. Suuret lasiliukuovet yhdistävät sisätilat luontevasti lasitettuun terassiin, jossa on tilaa suuremmallekin ruokailuryhmälle tai oleskelukokonaisuudelle.

Sijainti on erinomainen: Lohjanjärven rantapuisto kuntoilu- ja leikkialueineen sekä rantareitteineen tarjoaa upeat puitteet ulkoiluun ja vapaa-aikaan. Lohjan monipuoliset palvelut täydentävät arkea ja Helsinkiin ajat omalla autolla reilussa puolessa tunnissa.

Tätä upeaa kotia esittelemme ainoastaan yksityisesittelyin. Varaa oma esittelyaikasi ja tule ihastumaan paikan päälle.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Hiidensalmi
Kohdenumero
80496882
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
71,4 m²
Tontin pinta-ala
1 318 m²
Kokonaispinta-ala
71,4 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, avok, s, iso lasitettu terassi, piha-alue, ulkoporeamme
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni, mikroaaltouuni (integroitu) ja astianpesukone (integroitu). Liesi: induktioliesi integroitulla liesituulettimella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Terassin kuvaus
suuri lasitettu terassi josta käynti piha-alueelle jossa ulkoporeamme (Novitek kiilo premium) Ulkoporeammeessa on led-lisävalaistus
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku (sadesuihku), suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku ja pyykkikaappi.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Näkymät
Mielettömät näkymät Lohjanjärvelle
Tehdyt remontit
ulko-oven automatisointi 2025
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. valokuitusarja tähtitaivas katossa, kiuas linssi, lauteet lämpöhaapaa ja seinä käsitelty kuusipaneeli.

Velaton hinta
449 000 €
Myyntihinta
449 000 €
Neliöhinta
6 288,52 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
357 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
357 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: lisäksi käyttösähkö oman kulutuksen mukaan ja kotivakuutus

Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
13
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2023
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 01.12.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
1 318 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kontu Oy, Kai Nyholm, kai.nyholm@kontuoy.fi, 0104118125

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autokatospaikat sijaitsevat osin erillisellä tontilla ja ne myydään erikseen autopaikkojen osakkeina. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Autokatospaikat sijaitsevat osin erillisellä tontilla ja ne myydään erikseen autopaikkojen osakkeina. Mahdollisuus ostaa 1 paikka hintaan 11 000 €, sisältäen hybridilatausmahdollisuuden.