50 000 €52,5 m²

Virkkalantie 21 A, Virkkala, Lohja2h+kk+s

Velaton hinta
50 000 €
Hoitovastike
338 € / kk
Asuinpinta-ala
52,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Virkkala
Kaupunki
Lohja

KT LOHJA VIRKKALA 2h+kk+s, 52,5 m²

Virkkalan keskustassa sijaitseva kaksio hissitalossa, jossa myös tilava lasitettu parveke ja oma sauna! Hyvä sijainti, jossa peruspalvelut vieressä. Hyvä vaihtoehto niin omaan käyttöön kuin sijoitukseenkin.

Energialuokka G2018

Hp 50.000;-

Lisätiedot ja esittelyt: Timo Lahtinen, 0400 472 675, timo.lahtinen@pihlstromlkv.fi Joona Lahtinen, 040 480 5893, joona.lahtinen@pihlstromlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Virkkalantie 21 A, 08700 Lohja
Kaupunginosa
Virkkala
Kohdenumero
21334506
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
52,5 m²
Kokonaispinta-ala
52,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+kk+s
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, suihku.
Tulevat remontit
Suunnitellut remontit vuosille 2025-2029 / Kunnossapitotarveselvitys Kellarin sisääntulojen kosteusongelmien kartoituksia ja korjauksia 2025-2029 Pihapäällysteiden paikkakorjaukset ja betoniportaiden kunnostus 2029- Salaojien kuvaaminen 2027-2029 Huoneistoparvekkeiden pielirakenteiden pintojen kunnostus, puuritilöiden uusiminen 2027-2029 Sisääntulojen ja liiketilojen ulko-ovien uusiminen 2026-2027 Lukituksen uusiminen 2026-2027 Kattovuotojen korjaukset sekä seuranta 2025-2026 Em. aiheuttamien vuotovahinkojen korjaukset asunnoissa 2026 - KPH:t ja WC:t, varaudutaan osakasremontteihin 2025-2029 Porrashuoneet ja muiden tilojen kunnostus vaiheittain 2027-2029 Kellarikäytävän korjaukset (ei toteuteta v.2025; 7.000 €) 2026- Huoneistojen lämpöpattereita uusitaan tarvittaessa 2025-2029 Asuin- ja liiketilojen vesimittareiden uusiminen (etäluettavat) 2027-2031 IV puhdistus ja säätö 2028 IV koneiden uusiminen 2027-2029 Huoneistojen korvausilmaventtiilien suodattimien vaihto vuosittain 2025-2029 Sähkösaneeraus 2028-2031 Antenni- ja tietoteknisten järjestelmien uusiminen 2027-2029 Nosto-ovien uusiminen 2028-2029 Kuntoarvion (Raksystems 13.7.2022) päivitys 2028-2029 Energiatodistus (laadittu 9.6.2023), vanhenee 9.6.2033
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2024 -Kattokaivojen korjauksia -Kattokaivojen valvonta -Invaramppi -As.5 parvekeritilän korjaus -LH1, LH2, Va1 lukoston sarjoitus -Lämminvesivaraajat 2023 -Katon lipan uusiminen 2022 -Kuntoarvion laatiminen -LH3 ja LH4 katon lipasta aiheutuneiden vuotovahinkojen korjaukset -A1 parvekkeen ulko-oven uusiminen -Asuintilojen ikkunoiden uusiminen (ei olohuoneiden ikkunoita) 2021 -Jäteastioiden lisäys 2020 -IV koneen uusiminen isoon liiketilaan -Vuotokohtien kartoitus ja korjaus (lippa) 2019 -Kylmävaraston purkutyöt -Palovaroittimien asennus huoneistoihin -Kellarin väestönsuojan tiiveyskoe -Viemäreiden huuhtelu -Ulkovalaisinten ja rappukäytävän valaisimien uusiminen -Kattoikkunan vaihto rappukäytävään -IV kanavien puhdistus 2017 -Julkisivun huoltomaalaus 2016 -Vesikalusteiden kartoitus ja tarvittavat uusimiset 2015 -Ulko-oven edustan maa-alueen vesieristys 2014 -Korvausilmaventtiilit huoneistojen ikkunoihin -Autojen sähkötolppien koteloiden uusiminen ja yhden tolpan lisääminen 2010 -Poistoilmanvaihtokanavien puhdistus -Kuituvalmius asennettu 2008 -Katto uusittu
Palvelut: Virkkalan palvelujen äärellä.
Lohjan keskustaan noin 8 km.
Tynninharjun palvelut noin 4,5 km.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
50 000 €
Myyntihinta
48 728,95 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
952,38 € / m²
Velkaosuus
1 271,05 €

Vastikkeet

Hoitovastike
338 € / kk
Pääomavastike
52 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
390 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Pysäköintimaksu
10.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesimaksu (ennakko) lämpimästä käyttövedestä 13 €/asukas/kk. Lämpimän käyttöveden kulutus mitataan huoneistokohtaisen mittarin mukaan. Kylmän veden ja jäteveden kulutus mitataan yhtiön mittarin mukaan ja peritään hoitovastikkeessa.

Rakennusvuosi
1983
Huoneistojen lukumäärä
10
Liiketilojen pinta-ala
288 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
5
Kerroksia
3
Rakennusmateriaali
tiili, betoni
Kattomateriaali
Huopa
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
G2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Purkat Oy
Isännöinti
EF Isännöinti Taina Lackman 040 1989 982, keskusaukio@efisannointi.fi
Lämmitys
Sähkö
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 4. sähköpistokkeita: 10.
Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: muovi. Erillisessä WC:ssä: muovi. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: muovi. Saunassa: muovi. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu, tapetti. Makuuhuoneessa: tapetti. Saunassa: puu.