31 500 €78,5 m²

Lähdehaankuja 2 C, Virkkala, Lohja3h+k

Velaton hinta
31 500 €
Hoitovastike
392,50 € / kk
Asuinpinta-ala
78,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
1976
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Virkkala
Kaupunki
Lohja

KT LOHJA VIRKKALA 3h+k, 78,50m²

Lohjan Virkkalassa sijaitseva siisti ja tilava kolmio. Kyseessä on myös hissitalo, joten rappusista ei tarvitse välittää! Hyvä pohjaratkaisu ja mm. 2 wc:tä. Isoimpana remonttina viime aikoina on uusittu ikkunat ja parvekkeiden ovet.

Hp 31.500;-

Lisätiedot ja esittelyt: Timo Lahtinen, 0400 472 675, timo.lahtinen@pihlstromlkv.fi Joona Lahtinen, 040 480 5893, joona.lahtinen@pihlstromlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Lähdehaankuja 2 C, 08700 Lohja
Kaupunginosa
Virkkala
Kohdenumero
21840237
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
78,5 m²
Tontin pinta-ala
3 298 m²
Kokonaispinta-ala
78,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Muovimatto/maalatut peltiseinät. Varustus: wc-istuin, suihku. Erillisen WC:n kuvaus: 2 wc:tä (toinen kph:n yhteydessä).
Tulevat remontit
2026 Pihan asfaltointi 2026 Elementtiseinien saumaukset + seinien pesu + rappaukset
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Palovaroittimien asennus 2023 Parvekeovet ja rakennusten ikkunat 2023 Parvekkeiden väliseinien kunnostus 2022 Porraskäytävien maalaus (C- ja D-raput) 2021 Hissiem korjaus 2020 Hissien määräaikaistarkastus 2018 Ilmanvaihtokanavien nuohous 2016 Patteriverkoston säätö ja tasapainotus, patteritermostaattien vaihto talo 2 (C-D) 2015 Parkkipaikan valaistuksen parantaminen 2015 Patteriverkoston säätö ja tasapainotus, patteritermostaattien vaihto talo 1 (A-B) 2015 Viheralueen tekeminen talon ja parkkipaikan väliin 2014 Lämmönvaihtimien uusinta 2012 Hissien korjaus 2012 Huippuimuri uusittu 2010 Saunaosastot peruskorjattu 2008 Poistoilmakanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö 2007 Antenniverkoston kunnostaminen 2002 Lukituksen uudistus Exec 1996 Julkisivujen peruskorjaus
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Virkkalan keskustaan noin 500 m.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
31 500 €
Myyntihinta
25 714,22 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
401,27 € / m²
Velkaosuus
5 785,78 €

Vastikkeet

Hoitovastike
392,50 € / kk
Pääomavastike
62,80 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
455,30 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
30 € / kk
Saunan kustannukset
10,00 e / kerta
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
12.00 e / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lohjan Koulukuja 14
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1976
Huoneistojen lukumäärä
54
Kerroksia
4
Energialuokka
F2013
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 298 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Kontu Isännöinti Oy Jani Saarinen jani.saarinen@kontuoy.fi 050 514 0385

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.