134 000 €29,5 m²

Nyyrikinkatu 1 B, Keskusta, Lohja1h, kt, lasitettu parveke

Velaton hinta
134 000 €
Hoitovastike
123,90 € / kk
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lohja

Valmis paketti sijoittajalle!

Vuonna 2018 valmistunut, kolmannen kerroksen 29,5 m² yksiö sijaitsee Asunto Oy Lohjan Kanelissa – aivan kaupungin sydämessä, palvelujen ja kauppakeskus Lohen vieressä. Asunto on todella kompakti ja valoisa, ja sen huoneistopohja on käytännöllinen pienintäkin neliötä hyödyntäen. Lasitettu parveke toimii mukavana lisähuoneena suurimman osan vuodesta, tarjoten rauhallisen paikan hengähtää keskellä kaupunkia.

Tämä lämminhenkinen ja käytännöllinen yksiö tarjoaa hyvät puitteet kaupunkielämälle – tervetuloa tutustumaan!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Nyyrikinkatu 1 B, 08100 Lohja
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80464139
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
29,5 m²
Tontin pinta-ala
1 650 m²
Kokonaispinta-ala
29,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h, kt, lasitettu parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrasuhde alkanut 8/2025. Vuokra 685,00 eur/kk sisältää asunnon ja lämmityksen. Vesimaksu 24,00 eur/kk. Vuokralaisella oma sähkösopimus ja laaja kotivakuutus.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni, liesi, astianpesukone ja liesituuletin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, allaskaappi, bidee-suihku ja pesuallas.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tehdyt remontit
Yhtiössä suoritetut huomattavat korjaukset tai perusparannukset: 2024 Led-valaistus autohalliin 2024 Autohalliin latausinfra 2024 Julkisivujen kuntokartoitus 2021 IV-kanavien puhdistus 2021 Lämmitysjärjestelmän tasapainotus Hartelan takuutyönä
Kiinteistötunnus
444-1-42-13
Ensiesittelyssä
Ei
Postitoimipaikka
Lohja

Hinta

Velaton hinta
134 000 €
Myyntihinta
64 982,51 €
Neliöhinta
4 542,37 € / m²
Velkaosuus
69 017,49 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
123,90 € / kk
Pääomavastike
525,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
649 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 18 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lohjan Kaneli
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Yhtiön välittömään hallintaan jäävät tilat pohjakerroksessa (0 - kerros): - Ulkoiluvälinevarasto - sähköpääkeskus - siivous/IV -tila - lämmönjakohuone - kuivaushuone - irtainvarasto (5 kpl) Yhtiön välittömään hallintaan jäävät tilat kellarissa (-1 -kerros): - sähköpääkeskus - väestönsuoja/irtainvarasto (44 kpl).
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
49
Liiketilojen pinta-ala
418 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 24.05.2028
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
huoneistokohtainen ilmanvaihtojärjestelmä
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 650 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Averia Isännöinti, Maria Haukemaa, averia@taloasema.fi, 0447300400
Tontin kuvaus
Taloyhtiöllä on yhteisjärjestelysopimus As Oy Lohjan Kuulan ja As Oy Lohjan Jaspin kanssa.Yhtiön toimialana on omistuksen nojalla hallita tonttia n:o 13 Lohjan kaupungin Anttilan kaupunginosan korttelissa n:o 42 sekä sillä olevaa asuinrakennusta. Yhtiön omistamassa rakennuksessa huoneistojen yhteenlasketusta lattiapinta-alasta on yli puolet määrätty osakkeenomistajien hallinnassa oleviksi asuinhuoneistoiksi. Yhtiön piha-alueesta ja korttelin kahden muun yhtiön tontin piha-alueen sekä yhteisen autohallin ylläpidosta ja kustannuksista yhtiöt vastaavat yhteisjärjestelysopimuksen mukaan.