158 000 €70,5 m²

Kersantintie 3 A, Ylämylly, Liperi3h+k+khh+kph+s

Velaton hinta
158 000 €
Hoitovastike
190,35 € / kk
Asuinpinta-ala
70,5 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Ylämylly
Kaupunki
Liperi

Paritalokolmio Jyrinkylässä

Ylämyllyn rauhallisella Jyrinkylän alueella odottaa viehättävä paritalokoti, joka tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä. Vuonna 2014 valmistunut asunto on hyvässä kunnossa ja sen 70,5 neliömetriä tarjoavat toimivat tilaratkaisut. Kodin sydän on avara olohuone, jossa on mahdollisuus lisätä tunnelmaa varaavan takan avulla. Keittiö on yhtenäistä tilaa olohuoneen kanssa ja varusteltu modernisti.

Asunnossa on kaksi makuuhuonetta, joissa on siistit pinnat ja kiinteät kaapistot säilytystilaksi. Kylpyhuoneen yhteydessä on asunnon toinen wc, saunassa tunnelmallinen valaistus ja pilarikiuas. Kodinhoitohuoneesta on oma uloskäynti takapihan kookkalle terassille ja piha-alueelle.

Taloyhtiöllä on oma tontti ja viihtyisä asuinympäristö. Asunto Oy Liperin Jyrinharju -yhtiöön kuuluu kuusi asuntoa, autokatos- ja varastorakennus. Huoneistolle kuuluu autokatospaikka. Valokuituyhteys takaa nopeat nettiyhteydet ja alueella on hyvät kulkuyhteydet sekä liikuntamahdollisuudet.

Varaa esittelyaikasi ja tule tutustumaan!

Joensuun Kotimaisemalta löydät paikalliset kiinteistönvälittäjät, jotka tuottavat ilman extrahintaa asunnon myyntiä vauhdittamaan upean 3D-taloesittelyn, videoesittelyt & ilmakuvausmateriaalit. Virtuaalinen taloesittely on tulevaisuutta!

Perustiedot

Sijainti
Kersantintie 3 A, 80400 Liperi
Kaupunginosa
Ylämylly
Kohdenumero
80496934
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
70,5 m²
Tontin pinta-ala
3 302 m²
Kokonaispinta-ala
70,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+khh+kph+s
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
2-3kk kaupasta.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillinen pakastin, jääkaappi, liesituuletin, astianpesukone, erillisuuni ja liesi. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peili, pesuallas, allaskaappi, lattialämmitys ja bidee-suihku. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, bidee-suihku, allaskaappi, lattiakaivo, peilikaappi ja pesuallas.
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarvesuunnitelmassa: 2025-2026: Piha-alueen kunnossapito/soritus talkoilla. 2025-2027: Julkisivujen maalaus 2025-2026: Katon sammaleen myrkytyksen selvitys sekä kattotiilien vaihto. 2025-2026 :kuorikkeet talkoilla
Tehdyt remontit
2021 IV-nuohous
Kiinteistötunnus
426-405-0078-0383
Postitoimipaikka
Liperi
Tietoliikennepalvelut
Telia, Valokuitu, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
158 000 €
Myyntihinta
158 000 €
Neliöhinta
2 241,13 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
190,35 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
190,35 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Sähkönkulutusarvio n. 8 000 kwh/vuosi (3 hlö). Polttopuuta käytetty 2 heitto m3/vuosi.
Autopaikan kustannukset
2,50 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Liperin Jyrinharju
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Jokaiselle huoneistolle kuuluu B-talon yhteydessä oleva lämminvarasto ja autokatoksessa sijaitseva kylmävarasto sekä autokatospaikka ja pihalla oleva autopistokepaikka.
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
2014
Huoneistojen lukumäärä
6
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2014
Kerroksia
1
Tontin koko
3 302 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Isännöinti Ykköset, Mikko Pitkänen, mikko@isyk.fi, 010 573 0250
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu, Puu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Sähkölämmityksen tyyppi: Lattialämmitys, Ilmalämpöpumppu. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Lattialämmitys, Ilmalämpöpumppu, Puu