136 000 €63 m²

Valkintie 14 B, Littoinen, Lieto2h+k+s+kph+2vh

Velaton hinta
136 000 €
Hoitovastike
220,50 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
2
Rakennusvuosi
1985
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Littoinen
Kaupunki
Lieto

Tilava rivitalokoti Littoisissa. Tervetuloa tutustumaan viihtyisään rivitalokotiin Littoisissa, joka tarjoaa tilavan ja toimivan pohjaratkaisun. Tämä peruskuntoinen koti sijaitsee rauhallisella alueella. Tilavat huoneet ja selkeä pohjaratkaisu tekevät kodista käytännöllisen. Jokainen neliö on hyödynnetty hyvin, ja kokonaisuus tuntuu huomattavasti suuremmalta kuin paperilla. Littoinen tunnetaan viihtyisänä ja rauhallisena asuinalueena – paikkana, jossa naapurusto on rauhallinen ja luonto lähellä. Tule ja ihastu – tämä koti voi olla juuri sinun etsimäsi!

Lisätiedot ja esittelyvaraukset: Marjo Lehtinen Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja Puh. 050 463 8628 I marjo.lehtinen@aninkainen.fi

Perustiedot

Sijainti
Valkintie 14 B, 20660 Lieto
Kaupunginosa
Littoinen
Kohdenumero
12883
Asuinpinta-ala
63 m²
Tontin pinta-ala
3 370 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: isännöitsijäntodistuksen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu. Tämän ikäisissä kohteissa pinta-ala saattaa poiketa nykyisten mittaustapojen (SFS 5139) mukaisesta pinta-alasta.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s+kph+2vh
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jenkkikaappi 2025, keraaminen liesi, liesituuletin
Kylpyhuoneen varusteet
suihku, peilikaappi, pesukoneliitäntä, wc, lattialämmitys.
Säilytystilat
Ulkovarasto ja häkkivarasto
Tulevat remontit
Kunnossapitotarve yhtiökokousta seuraavien 5 vuoden aikana: Piha: normaalit huoltotoimenpiteet Perustukset ja runko: normaalit huoltotoimenpiteet Julkisivut: pintakäsittelyn korjaus tarvittaessa, laudoitudten korjaus viiden vuoden sisään. Ikkunat ja ulko-ovet: normaalit huoltotoimenpiteet Katto: normaalit huoltotoimenpiteet Huoneistojen märkätilat: uusimistarve osakkaan remontin yhteydessä Yleiset tilat: normaalit huoltotoimenpiteet Lämmitysjärjestelmä: lämmityslaitteiden uusinta tarvittaessa Vesi- ja viemärijärjestelmä: Viemärien kuvaus 2026 Ilmanvaihto: Koneiston uusinta tarvittaessa Sähkö- ja tietojärjestelmä: latauspiste kartoitus 2026
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: 2011 asuintalojen peltikatot 2013 salaojat/pihan kallistukset 2019 ikkunat ja ovet 2021 patolevyjen uudelleen kiinnitys 2023 sadevesikouruja uusittu 2024 IV-kanavien puhdistus ja säätö

Velaton hinta
136 000 €
Myyntihinta
134 495,96 €
Neliöhinta
2 158,73 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
220,50 € / kk
Pääomavastike
53,55 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
274,05 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Hoitovastike pinta-ala perusteinen.

Muut maksut

Vesimaksu
15 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Vesiennakko 15€/kk/hlö. Kylmävesitasaus 6,45m3
Muut kustannukset
Kaapelitv-vastike 19,95€/kk, varainsiirtovero 1,5% velattomasta kauppahinnasta.
Autopaikan kustannukset
12 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Littoisten Heinikko
Lisätietoa taloyhtiöstä
Yhtiökokouksen päätöksellä yhtiölle on varattu mahdollisuus nostaa rahoituslainaa 30 000,00€. Lainaa ei ole vielä nostettu. Kulutukset 2025 vesi: 711,00m3 Sähkö: 5 890,00kWh
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1985
Huoneistojen lukumäärä
9
Energialuokka
Energialuokka: E2018
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 370 m²

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatos paikka kuuluu huoneistolle. Mahdollista vuokrata sähköpistokepaikka yhtiöltä 12€/kk
Muut tilat
Huoneistolla piha-alue
Pintamateriaalit
Keittiö: parketti Makuuhuone: muovimatto Kylpyhuone: muovi Olohuone: parketti