268 000 €74 m²

Nenärengas 1, Vanhalinna, Lieto3h, avok, kph/s, 2*wc, et, lasp, ter, v, ak

Velaton hinta
268 000 €
Hoitovastike
333 € / kk
Asuinpinta-ala
74 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Vanhalinna
Kaupunki
Lieto

3h, avok, kph/s, 2*wc, et, lasp, ter, v, ak

Kaksikerroksinen rivitalokolmio Liedon halutulla ja rauhallisella Vanhalinnan alueella.

Vuonna 2022 valmistunut koti tarjoaa arjen luksusta laadukkailla ja ajattomilla pinnoilla sekä tilavalla ja toimivalla pohjaratkaisulla. Asunnon lämmitysmuotona toimii energiatehokas maalämpö, joten asumiskustannukset pysyvät maltillisina.

Yläkertaan astuessa avautuu kodin sydän. Tilava ja valoisa olohuone, joka yhdistyy moderniin avokeittiöön. Olohuoneesta on näkymät koko asunnon levyiselle lasitetulle parvekkeelle, joka toimii kuin toisena olohuoneena, sillä tilaa riittää niin grillille kuin sohvaryhmällekin.

Alakerrassa sijaitseva suojaisa terassi tarjoaa oman rauhallisen tilan. Kulku terassille onnistuu kätevästi kylpyhuoneen kautta ja se toimii hyvänä viilentymispaikkana esimerkiksi saunan jälkeen. Myös kuraisen koiran tai lapsen kanssa pääsee kätevästi suoraan kylpyhuoneeseen terassin kautta.

Arkea helpottaa myös eteisen laattalattia sekä portaiden alle jäävä säilytystila, joka pysyy siistin näköisenä umpinaisten portaiden ansiosta.

Hoitovastikkeeseen sisältyy myös Lounean 250/250mbs valokuitu, sekä autokatos- että tolppapaikka. Sijainti tarjoaakin loistavat kulkuyhteydet. Kauppakeskus Myllyyn ajat noin 15 minuutissa ja Turun keskustaan alle 20 minuutissa. Liedon keskustan palvelut ovat vain 10 minuutin ajomatkan päässä.

Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi. Tervetuloa ihastumaan!

Katso kohteen tarkemmat tiedot www.habita.com -sivustolta.

Perustiedot

Sijainti
Nenärengas 1, 21410 Lieto
Kaupunginosa
Vanhalinna
Kohdenumero
973868
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
74 m²
Tontin pinta-ala
2 177 m²
Kokonaispinta-ala
74 m²
Pinta-alan lähde
Yhtiöjärjestyksenmukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
3h, avok, kph/s, 2*wc, et, lasp, ter, v, ak
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.06.2026
Lisätietoa vapautumisesta
1.6.2026 tai sopimuksen mukaan aiemminkin.
Keittiön varusteet
Induktioliesi, Jääkaappipakastin, Kaapisto, Liesituuletin, Astianpesukone, Erillisuuni, Mikroaaltouuni
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Pesukoneliitäntä, Vesikiertoinen lattialämmitys, Tilaa pesukoneelle, Kaapisto, Allas, Suihkuseinä
Säilytystilat
Kaapisto, Ulkovarasto
Näkymät
Piha, Takapiha, Etupiha, Oma piha, Naapurusto, Katu, Luonto
Tehdyt remontit
2025 Korjaussuunnitelma - Hallituksen kunnossapitotarveselvitys seuraavan viiden vuoden aikana (28.4.2025)
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Kaupungin keskusta 5,5 km, Ruokakauppa 1,5 km, Koulu 1,4 km, Koulu 1,3 km, Ravintola 1,2 km, Kuntosali 4,8 km, Päiväkoti 0,9 km, Leikkikenttä 1 km
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lieto

Hinta

Velaton hinta
268 000 €
Myyntihinta
268 000 €
Neliöhinta
3 621,62 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
333 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kuukaudessa henkilöä kohti.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As Oy Liedon Vanhalinnan Kreivi 2
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
6
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2021
Kerroksia
2
Energialuokka
B, 2018
Energiatodistus
Kyllä
Kunnallistekniikka
Vesi, Viemäri, Sähkö
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
2 177 m²
Kiinteistönhoito
Omatoiminen
Isännöinti
Suomen Isännöitsijäpalvelut Oy
Kaavoitustiedot
Liedon kaupunki 02 4873 300
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussi 0,3 km, Pyörätie 0,2 km
Maasto
Tasainen
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö, Vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra
4 080,00 € / v
Maanvuokraaja
Liedon kaupunki
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Parkkipaikka, Pihapaikka, Parkkipaikka sähköpistokkeella, Autokatos
Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, Tekninen tila
Pintamateriaalit
Vinyylilattia