72 000 €24,5 m²

Kisatie 2 A, Keskusta, Lieto1h+k

Velaton hinta
72 000 €
Hoitovastike
183,75 € / kk
Asuinpinta-ala
24,5 m²
Huoneita
1
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lieto

Moderni rivitaloyksiö rauhallisella sijainnilla Liedossa

Tämä valoisa ja viihtyisä rivitaloasunto sijaitsee rauhallisella ja halutulla asuinalueella Liedon keskustassa. Vuonna 2018 valmistunut koti tarjoaa modernia ja energiatehokasta asumista pienessä mutta toimivassa paketissa.

Asunnon 24,5 neliön pohjaratkaisu on suunniteltu tehokkaasti, ja suuret ikkunat tuovat tilaan runsaasti luonnonvaloa luoden avaran ja viihtyisän tunnelman. Laminaattilattiat ja vaaleat pinnat tekevät kokonaisuudesta raikkaan ja ajattoman.

Hyvin varustellusta keittiöstä löytyvät kaikki arjen sujuvuutta helpottavat kodinkoneet, kuten keraaminen liesi, astianpesukone sekä jääkaappipakastin. Kylpyhuoneessa on lattialämmitys, pesukoneliitäntä sekä toimivat tilaratkaisut.

Asunto Oy Liedon Tanhukulma on viihtyisä, vuonna 2018 valmistunut taloyhtiö, jossa lämmitysmuotona on energiatehokas maalämpö. Asukkaiden käytössä on muun muassa kellarikomero ja kaapeli-TV.

Sijainti on erinomainen: Liedon keskustan palvelut, päiväkodit, koulut sekä sujuvat liikenneyhteydet ovat kaikki lähellä.

Tämä koti sopii erinomaisesti ensiasunnon ostajalle, yksinasujalle tai sijoittajalle, joka arvostaa helppoa ja modernia asumista hyvällä sijainnilla.

Tervetuloa tutustumaan!

Ota yhteyttä välittäjään pienellä kynnyksellä, niin sovitaan esittely. Tavoitat minut puhelimitse, viestillä ja sähköpostilla. ----------------------------------------------------------------------------------------------- Christian Carpelan Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV 0400917167 christian.carpelan@remax.fi RE/MAX OmaanKotiin

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kisatie 2 A, 21420 Lieto
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80486801
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
24,5 m²
Tontin pinta-ala
1 880 m²
Kokonaispinta-ala
24,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
1h+k
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin, uuni ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku.
Kiinteistötunnus
423-410-3-68
Postitoimipaikka
Lieto

Hinta

Velaton hinta
72 000 €
Myyntihinta
35 712,81 €
Neliöhinta
2 938,78 € / m²
Velkaosuus
36 287,19 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
183,75 € / kk
Pääomavastike
360,15 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
543,90 € / kk

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
10
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.01.2027
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 880 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Arvo-Tilit Oy, Reijo Sahla, reijo.sahla@pp.inet.fi, 0407305935
Tontin vuokra päättyy
17.12.2067
Tontin vuokra
3 969,27 € / vuosi