115 000 €41 m²

Nuolemontie 11, Keskusta, Lieto1h+k+s

Velaton hinta
115 000 €
Hoitovastike
166,05 € / kk
Asuinpinta-ala
41 m²
Huoneita
1
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lieto

Valoisa ja viihtyisä päätyhuoneisto rauhallisella sijainnilla Liedossa! Tämä toimiva yksiö tarjoaa mukavaa asumista. Asunnossa on tilava keittiö, johon mahtuu pieni ruokapöytä. Kylpyhuone ja sauna on juuri remontoitu. Päätyasunnon ansiosta asunto on rauhallinen ja luonnonvaloa tulee mukavasti sisään. Asunnon viihtyisä piha-alue istutuksineen tarjoaa mukavan paikan oleskeluun ja rentoutumiseen. Lisäksi käytössäsi on autolle pistokepaikka. Liedon monipuoliset palvelut sijaitsevat myös aivan vieressä.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin omaan käyttöön kuin sijoitukseenkin!

Lisätiedot ja esittelyvaraukset: Marjo Lehtinen Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, KiAT, Kaupanvahvistaja Puh. 050 4638 628 I marjo.lehtinen@aninkainen.fi

Perustiedot

Sijainti
Nuolemontie 11, 21420 Lieto
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
12843
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
41 m²
Tontin pinta-ala
5 520 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu. Pinta-ala perustuu yhtiöjärjestykseen.
Huoneiston kokoonpano
1h+k+s
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, sähköliesi, liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, wc-istuin, peilikaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys. Kylpyhuone remontoitu 2/2026.
Säilytystilat
Vaatehuone, ulkovarasto
Tulevat remontit
4/2025 käynnissä oleva kosteuskartoitus.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: 2024 Päätykolmioiden uusinta. 2023 Piha-aitojen maalaus, asuntojen 2 ja 11 varaston ovet uusittu. 2022 Terassinovet uusittu. 2020 Kattoremontti. 2017 Ilmastoinnin nuohous ja säätö. 2015 Piha-aita roskiksen ja talon väliin. 2013 Lukkojen sarjoitus ja lukkorungot. 2010 Puuosien maalaus ja rännien korjaus. 2007 Ilmastoinnin nuohous ja säätö, raitisilmaventtiilit, patteriverkoston korjaus ja termostaatit. 2002 Kaukolämmön lämmönvaihtimen uusinta. ASUNTO: Kylpyhuone remontoitu 2/2026, sauna remontoitu 2/2026 (lauteet, kiuas, seinät/katto).
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Lisätiedot
2025 Kylpyhuoneen lattiakaivon ympärillä ollut kosteutta. Kosteusmittaus tehty, koko kylpyhuone ja sauna uusittu, myös viemäri.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
115 000 €
Myyntihinta
111 539,80 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 804,88 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
166,05 € / kk
Pääomavastike
69,94 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
235,99 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Oma mittari
Muut kustannukset
Sähkö kulutuksen mukaan. Varainsiirtovero 1,5 % velattomasta kauppahinnasta kaupanteon yhteydessä.
Autopaikan kustannukset
7 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Pihauuttu
Lisätietoa taloyhtiöstä
Lain mukaan purettavien materiaalien asbesti pitää kartoittaa ennen purkutyötä, jos rakennus on rakennettu ennen vuotta 1994. Jos osakas aikoo remontoida tällaisessa talossa olevaa huoneistoaan, hänen tulee teettää asbestikartoitus purettaviin materiaaleihin. Uudella omistajalla on oikeus osallistua yhtiökokoukseen vasta sen jälkeen, kun hänet on rekisteröity omistajaksi Maanmittauslaitoksen osakehuoneistorekisteriin. Rekisteröinnin on oltava valmis viimeistään yhtiökokousta edeltävänä päivänä. Pelkkä rekisteröintihakemuksen tekeminen ei vielä oikeuta uutta omistajaa äänestämään yhtiökokouksessa.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
17
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: D2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 520 m²