359 000 €96 m²

Matintalonlenkki 11 B, Loukinainen, Lieto4h + k + avok + s + autokatos + terassi + varasto

Velaton hinta
359 000 €
Hoitovastike
288 € / kk
Asuinpinta-ala
96 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2025
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Loukinainen
Kaupunki
Lieto

Moderni ja käytännöllinen rivitalonpäätyasunto halutulla Liedon Loukinaisten alueella!

Tämä moderni, vuonna 2025 valmistunut koti tarjoaa erinomaiset puitteet mukavaan asumiseen. Asunnossa on kolme makuuhuonetta, avara olohuone avokeittiöllä sekä oma sauna, joka tarjoaa rentouttavat löylyt kiireisen päivän päätteeksi.

Tilava terassi on osittain katettu ja toimii upeasti olohuoneen jatkeena. Asunnon varusteluun kuuluu myös puolilämmin varasto sekä kaksi pistokkeellista autokatospaikkaa.

Asunto Oy Liedon Kaarna sijaitsee viihtyisällä ja vehreällä alueella, jossa on erinomaiset kulkuyhteydet - lähellä sijaitsevat päiväkodit ja koulut. Taloyhtiön piha-alue on kauniisti maisemoitu ja tarjoaa viihtyisät puitteet ulkoiluun.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän upeaan kotiin, joka tarjoaa modernin ja vaivattoman asumisen kaikin mukavuuksin!

Esittelyt ja myynti: Miska Piirainen 050 534 4323 | miska@ummo.fi Moona Renvall 050 400 8747 | moona@ummo.fi

Perustiedot

Sijainti
Matintalonlenkki 11 B, 21410 Lieto
Kaupunginosa
Loukinainen
Kohdenumero
80471901
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
96 m²
Tontin pinta-ala
3 291 m²
Kokonaispinta-ala
96 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h + k + avok + s + autokatos + terassi + varasto
Huoneita
4
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti. Asunnot ovat muuttovalmiita
Keittiön varusteet
Lattia: Vinyylilankku, jalkalistat valkoinen tehdasmaalattu
Seinät: Tasoitettu, maalaus taitettu valkoinen
Katto: Ruiskutasoite
Kalusteet: Työtasot laminaattia, allas upotettu yksialtainen rst- tai komposiittiallas. Välitilalevy laminaattilevy.
Koneet: Kalustepiirustusten mukaan integroitu jää-/pakastinkaappi, induktioliesi
imevällä liesituulettimella (aktiivihiilimalli), kalusteuuni, integroitu mikro,
kalustepeitteinen astianpesukone
Terassin kuvaus
Asuntojen terasseille tulee varaus ulkoporealtaalle. Ulkoporeallas on lisätyö.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Lattia: laatoitus 10x10 laatalla
Seinät: laatoitus 30x60 laatalla
Katto: Paneeli
Koneet: Tila pesukoneelle tai pesutornille
Varusteet: WC-istuin, pesuallashana, sadesuihku. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n kuvaus: Lattia: Vesieristys ja laatoitus 10x10 laatalla
Seinät: Tasoitettu, maalaus taitettu valkoinen
Katto: Ruiskutasoite
Kalusteet: Allaskaappi, peili valaisimella
Varusteet: WC-istuin, pesuallashana bidesuihkulla.
Säilytystilat
Lisätietoja säilytystiloista: Kullekin asunnolle kuuluu oma puolilämmin varasto.
Näkymät
Taloyhtiön sisäpihalle
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Lattia: Vesieristys ja laatoitus 10x10 laatalla
Seinät: Paneeli
Katto: Paneeli
Lasiseinä: Kylpyhuoneen ja saunan välissä lasiseinä, jossa lasiovi
Lauteet: Runko puuta, laudetasot ja askelmat laudelauta

Velaton hinta
359 000 €
Myyntihinta
134 796,04 €
Neliöhinta
3 739,58 € / m²
Velkaosuus
224 203,96 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
288 € / kk
Pääomavastike
1 067,52 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 355,52 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Lämpimän ja kylmän veden tasaus asuntokohtaisesti, ennakko 20,00 €/hlö/kk. Sähkönkulutus mitataan asuntokohtaisesti. Asunnon sähköön kuuluu myös autopaikan sähkö.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Liedon Kaarna
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Taloyhtiö on liitetty valokuituverkkoon, joka mahdollistaa tv- ja laajakaistapalvelut asuntoihin. Taloyhtiö tekee sopimuksen palvelun toimittajan kanssa.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2025
Huoneistojen lukumäärä
7
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2025
Kerroksia
1
Tontin koko
3 291 m²
Isännöinti
Kiinteistö Tahkola Talotili / yhtiön hallitus
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö, Huoneistoissa vesikiertoinen lattialämmitys.
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Jokaiseen asuntoon kuuluu kaksi pistokkeellista autokatospaikkaa. Yhtiön piha-alueella lisäksi vieraspaikkoja. Ajotiet ja pysäköintialueet asfaltoidaan, ja pääoville johtavilla reiteillä kivituhka. Piha-alueiden nurmetus ja istutukset asemapiirustuksen ja erillissuunnitelmien mukaisesti. Pihojen ja istutuksien hoitovastuu siirtyy luovutuksen yhteydessä asunto-osakeyhtiölle. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Parkkipaikat; 2 kpl autokatospaikkaa per asunto, jotka sijaitsevat asunnon terassin alla autokatoksessa. Autokatospaikka varustettu sähköpistokkeella. Autokatospaikoilla mahdollisuus asennuttaa lisätyönä sähköauton nopean latauksen mahdollistava latausasema. Yhtiön piha-alueella lisäksi vieraspaikkoja.