119 000 €42 m²

Myllykorventie 4 C, Koli, Lieksa2h, k, kph, s

Velaton hinta
119 000 €
Hoitovastike
210 € / kk
Asuinpinta-ala
42 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Koli
Kaupunki
Lieksa

Kolin kylältä laadukas rivitalokaksio omalla saunalla ja autopaikalla. Huoneiston lattiat ovat vinyyliä ja laattaa. Kylpyhuone on laattapinnoin ja varusteltu pesukoneliitännällä. Pesukoneen lisäksi mahtuu myös kuivausrumpu. Tunnelmallinen sauna kruunaa tämän kokonaisuuden. Iso, koko asunnon leveydeltä oleva terassi-alue tarjoaa loistavat puitteet kesän viettoon.

Rakennukset on valmistuneet v. 2024 ja seisoo vuokratulla tontilla. Tontin vuokra-aika ulottuu 28.2.2053 saakka. Taloyhtiössä on huoneistoja yhteensä 15 kappaletta. Lämmitys tapahtuu energiatehokkaalla maalämmöllä.

Alueella sijaitsee Kolin kansallispuisto ja suositut laskettelurinteet. Koli on keskeinen kansallismaisema ja maisemanähtävyys. Alueella on monenlaisia eri aktiviteettimahdollisuuksia aina veneilystä retkeilyyn ja lasketteluun.

Ota yhteyttä ja tule katsomaan sekä ihastumaan!

Perustiedot

Sijainti
Myllykorventie 4 C, 83960 Lieksa
Kaupunginosa
Koli
Kohdenumero
80489964
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
42 m²
Tontin pinta-ala
6 491 m²
Kokonaispinta-ala
42 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisesti nykystandardien mukaan (SFS 5139) laskettavasta asuinpinta-alasta. Todellinen asuinpinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph, s
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin (Aktiivihiilisuodattimella) ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Terassin kuvaus
Koko asunnon leveydeltä terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, peilikaappi, allaskaappi, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, bidee-suihku, pesutornille paikka, suihkuseinä ja suihku.
Säilytystilat
Häkkivarasto. Lisätietoja säilytystiloista: A-Talossa lämmin häkkivarasto.
Tulevat remontit
Yhtiössä ei ole laadittu kunnossapitotarveselvitystä, sillä kyseessä on niin uusi yhtiö.
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Ei ole tiedossa mitään negatiivista asumisviihtyvyyteen liittyen ja kaikki laitteet mitkä kuuluvat kauppaan, toimii kuten kuuluukin toimia.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
422-411-0015-0045
Postitoimipaikka
Lieksa

Hinta

Velaton hinta
119 000 €
Myyntihinta
57 819,50 €
Neliöhinta
2 833,33 € / m²
Velkaosuus
61 180,50 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
210 € / kk
Pääomavastike
500,09 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
710,09 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakko ja tasataan oman kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lieksan Kolin Kimallus
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Yhtiön omaan käyttöön tai hallintaan jää tekninen tila, irtaimistovarasto, ulkoiluvälinevarasto sekä jätekatos. Varastotiloissa ei ole lupa varastoida paloturvallisuutta tai muuta turvallisuutta vaarantavia aineita tai materiaaleja. Taloyhtiön lisätiedot: Kiinnitykset isännöitsijän vastauksen ja tilinpäätöksen 2024 mukaan. Taloyhtiön kiinnitykset: 1 500 000 €
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
15
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2024
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: A2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 09.02.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen, lämmön talteenottava ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
6 491 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kontiolahden Tilitoimisto Oy, Ensio Sorsa, ensio.sorsa@kontiolahdentilitsto.fi, 0400 570 209
Kaavoitustiedot
Lisätiedot Lieksa/kaavoitus p. 040 1044 000
Tontin vuokra päättyy
28.02.2053
Tontin vuokra
3 408 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin kuvaus