268 000 €184 m²

Poikkitie 10, Ryynikkä, Lempäälä5h, 2xwc, k, s, tkh+ 2 auton at

Velaton hinta
268 000 €
Asuinpinta-ala
184 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Ryynikkä
Kaupunki
Lempäälä

Upealla sijainnilla Lempäälän keskustan tuntumassa!

Yksitasoinen koti odottaa uusia asukkaita tai toki tontti on aivan upea rakennuspaikkakin.

Tähän taloon on jo tehty isoja remontteja kuten käyttövesiputkien uusiminen, kattoremontti ja kylpyhuoneremontti, koneellinen ilmanvaihto sekä ilmalämpöpumppu 2024.

Tasamaatontillta löytyy myös kahden auton autotalli sekä lämmintä varastotilaa ja myös katoksen alle saa auton.

Puutarhaa on aikanaan ollut auttamassa puutarhasuunnittelija.

Nyt ei voida unohtaa järven läheisyyttä, samoin kaikki palvelut ja koulut ovat kävelyetäisyydellä.

Tervetuloa tutustumaan!

AVAINSANAT

Esteetön kulku, Hyvät liikenneyhteydet, Palvelut lähellä

Perustiedot

Sijainti
Poikkitie 10, 37500 Lempäälä
Kaupunginosa
Ryynikkä
Kohdenumero
1412919
Kerroksien lukumäärä
1
Asuinpinta-ala
184 m²
Tontin pinta-ala
1 936 m²
Kokonaispinta-ala
244 m²
Huoneiston kokoonpano
5h, 2xwc, k, s, tkh+ 2 auton at
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Astianpesukone, liesikupu/-tuuletin, keraaminen liesi, kaapistot, jääkaappi, mikroaaltouuni
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone, lattialämmitys, pesukoneliitäntä, suihku, kylpyhuonekaapisto, peilit, pyykinpesukone
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot, ulkovarasto
Tehdyt remontit
lisälämpöeristys sokkeliin 2019, - käyttövesiputkistot uusittu 2020, - viemäriputkistot kuvattu 2020, - ilmastointikanavat nuohottu 2020, - huopakatot uusittu 2021, - sauna- ja pesuhuoneremontti 2021 (verkkokiuas sähköllä, lattialämmitys pesuhuoneessa sähköllä, suihku sekottajineen uusittu, lattialaatoitukset uusittu, saunan kiviseinä laatoitettu, lauteet uusittu), - rakennukset ulkomaalattu 2022, - lämmityksen kiertovesipumppu uusittu 2022, - ilmalämpöpumppu uusittu 2024
Palvelut
Lemoisten ala-aste (etäisyys n. 2 km), yläaste (etäisyys n. 1.5 km), Englantilainen päiväkoti (etäisyys n. 0.5 km), S-market ja Lidl (etäisyys n. 0.4 km), Ideapark (etäisyys n. 3.5 km)
Tiedustelut
Marja Orsila LKV, LVV
0504073030
marja.orsila@km.fi

Hinta

Velaton hinta
268 000 €
Myyntihinta
268 000 €
Neliöhinta
1 456,52 € / m²
Lainalaskuri

Muut maksut

Lämmityskustannukset
2000 litraa/vuosi
Muut kustannukset
Hulevesimaksu 37€/vuosi.
Kiinteistövero
520€/v.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kerroksia
1
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen, LTO, allergialiiton suosittelema lisäsuodatin
Kiinteistön antennijärjestelmä
Yleisantenni
Tontin koko
1 936 m²
Kaavatilanne
asemakaava
Liikenneyhteydet
Linja-autopysäkki (etäisyys n. 0.4 km)