33 583 €54,5 m²

Manttaalitie 6, Ryynikkä, Lempäälä2h+kt+s

Velaton hinta
33 583 €
Hoitovastike
780,91 € / kk
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 6
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ryynikkä
Kaupunki
Lempäälä

Vapaana avara kaksio huippusijainnilla palveluiden äärestä. Keittiö, ruokailutila ja olohuone muodostavat käytännöllisen yhtenäisen tilan. Eteisessä ja makuuhuoneessa on säilytyskalusteet ja täällä voi nauttia löylyistä omassa saunassa. Lasitettu parveke suuntautuu pohjoiseen sisäpihan puolelle. Sisäkuvat ovat vastaavanlaisesta asunnosta (4.krs).

Asuinrakennuksen katutasokerroksessa sijaitsevat pesula, kuivaushuone sekä lämpimät irtaimistovarastot. Ulkoiluvälinevarasto sijaitsee sisäpihalla piharakennuksessa. Lisäksi katutasossa on liiketila, jossa toimii päiväkoti. Sisäpihalla sijaitsevat leikki- ja oleskelualueet sekä grillikatos ovat yhteiskäytössä korttelin muiden asuintalojen ja päiväkodin kanssa. Kohteen käytössä on 31 autopaikkaa, joista 8 sijaitsee pihakannen alla olevassa kylmässä pysäköintihallissa. 23 autopaikkaa on osoitettu läheisestä Lempon Parkin pysäköintilaitoksesta. Taloyhtiö sijaitsee rauhallisen pikkukadun varrella, kuitenkin keskeisellä sijainnilla. Kaikki tarpeellinen löytyy läheltä hyvien liikenneyhteyksien päästä, halusit sitten kuntoilla, nauttia kulttuurista, matkustaa junalla, opiskella, rauhoittua tai syödä hyvin. Lähikauppa ja apteekki ovat tien toisella puolella, eikä lähimpään ravintolaankaan ole kuin kivenheiton verran matkaa. Kävelyetäisyydellä on myös upea Lempäälän uimaranta. Tampereen keskustaan on matkaa noin 25 kilometriä. Matkan voi taittaa vaivattomasti bussilla, junalla tai omalla autolla. Lempäälän rautatieasema sijaitsee aivan kohteen läheisyydessä. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Ryynikkä
Kerros
3 / 6
Asuinpinta-ala
54,5 m²
Kokonaispinta-ala
54,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+s
Huoneita
2
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 29 203,00 € indeksikorotus: 4 379,58 €
Postitoimipaikka
LEMPÄÄLÄ

Hinta

Velaton hinta
33 582,58 €
Neliöhinta
616,19 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
780,91 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 20,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 561,82 €

Rakennusvuosi
2021
Kerroksia
6
Energialuokka
B2018
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö