139 000 €81 m²

Klemintie 20, Kirkonkylä, Lemi3h+k+s+khh

Velaton hinta
139 000 €
Hoitovastike
113,40 € / kk
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2014
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Lemi

Valoisa ja tilava, vuonna 2014 valmistuneessa taloyhtiössä sijaitseva kolmio. Saunallisen päätyhuoneiston asuintilat ovat yhdessä tasossa, ja avarassa olohuoneessa on varaava tulisija sekä ilmalämpöpumppu. Muuttovalmis koti vapautuu ostajalle kaupanteossa! Idyllisessä ympäristössä rannan ja Lemin paleveluiden läheisyydessä sijaitsevan yhtiön huoneistolle kuuluu autokatos, pistokepaikka sekä hyvät varastotilat.

Perustiedot

Sijainti
Klemintie 20, 54710 Lemi
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
20367378
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
81 m²
Tontin pinta-ala
1 765 m²
Kokonaispinta-ala
81 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s+khh
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen, erillisuuni. Kylmäsäilytys: jääkaappi, pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone, kiinteät valaisimet.

Velaton hinta
139 000 €
Myyntihinta
139 000 €
Neliöhinta
1 716,05 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
113,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
113,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5%. Ostaja vastaa sähköisen omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista sekä osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lemin Klemintie 20
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2014
Huoneistojen lukumäärä
3
Kerroksia
1
Tontin koko
1 765 m²
Kiinteistönhoito
talonmies
Isännöinti
Markku Pöysti, 0400 253 928.

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 3. sähköpistokkeita: 3.
Yhteiset tilat
urheiluvälinevarasto. Taloyhtiössä muuta: Huoneistoilla puuvarasto.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Kodinhoitohuoneessa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: maalattu. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Kodinhoitohuoneessa: maalattu.