147 000 €86,5 m²

Myllykyläntie 14 A, Liuhtari, Lapua4, h, k, khh, ph, s

Velaton hinta
147 000 €
Hoitovastike
302,75 € / kk
Asuinpinta-ala
86,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2008
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Liuhtari
Kaupunki
Lapua

Tämä hyväkuntoinen rivitaloasunto sijaitsee rauhallisella Liuhtarin alueella, Lapualla, tarjoten mukavaa asumista yhdessä tasossa. Vuonna 2008 valmistunut asunto on osa Asunto Oy Lapuan Myllynhelmi -yhtiötä, ja sen omalla tontilla on tilaa nauttia ulkoilmasta.

Asunnossa on neljä huonetta, keittiö, kodinhoitohuone, pesuhuone ja sauna. Asuntoon kuuluu myös oma terassi, joka tarjoaa mukavan paikan rentoutua.

Lämmitysjärjestelmänä on kaukolämpö, mikä tuo asumiseen mukavuutta ja helppoutta. Mekaaninen ilmanvaihto varmistaa raikkaan sisäilman.

Asunnon sijainti on erinomainen, sillä lähellä on hyvät palvelut ja liikenneyhteydet. Tämä koti tarjoaa viihtyisän ja vaivattoman arjen, ja se on valmis vastaanottamaan uudet asukkaat. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viehättävään kotiin!

Oletko aikeissa myydä kotisi? Pyydä ilmainen arvio 040 514 9439 tai anssi.helin@luxuskoditlkv.fi

Perustiedot

Sijainti
Myllykyläntie 14 A, 62100 Lapua
Kaupunginosa
Liuhtari
Kohdenumero
80497970
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
86,5 m²
Tontin pinta-ala
3 018 m²
Kokonaispinta-ala
86,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4, h, k, khh, ph, s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone
Säilytystilat
Vaatehuone, kaapistot ja kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Hallituksen selvitys kunnossapitotarpeista esitetty yhtiökokoukselle 06.05.2025. Palovaroittimien päivittäminen uuden lain mukaisesti 2025.
Tehdyt remontit
Iv-kanavien puhdistus ja säätö, laakerointien uusiminen, Vakokuitunen Oy:n valokuitiliittymä 2025 talon maalaus 2018, Iv-kanavien puhdistus ja säätö 2017. Asuntokauppojen yhteydessä suoritettu yksittäisiä kosteus kartoituksia.
Palvelut
Keskustan kattavat palvelut n. 1.5 km. Terveyskeskus n. 500 m.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Lapua

Hinta

Velaton hinta
147 000 €
Myyntihinta
147 000 €
Neliöhinta
1 699,42 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
302,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
302,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Kylmä vesi 5,28 € / m3, Lämminvesi 10,50 € / m3.

Rakennusvuosi
2008
Kerroksia
1
Tontin koko
3 018 m²