35 000 €46,5 m²

Lassilantie 1, Keskusta, Lapua2h + k

Velaton hinta
35 000 €
Hoitovastike
216 € / kk
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1956
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lapua

Lassilantie 1 B, Keskusta, Lapua

Lapuan ydinkeskustassa hyväkuntoinen kaksio, jossa on kaikki keskustan palvelut ovat lähellä. Alakerrassa R-Kioski. Lähellä ovat mm. kauppa, apteekki, pankki, kampaamo, kuntosali, kahvila ja ravintola. Tämä 2. kerroksen asunto ja taloyhtiö on erittäin rauhallinen.

Keittiö on remontoitu. Keittiössä on induktioliesi, astianpesukone ja kaappitilaa runsaasti. Pesuhuone on remontoitu.

Taloyhtiössä on hissi. Kohde sijaitsee omalla tontilla. Taloyhtiössä on saunaosasto, pyykinpesutupa ja polkupyörävarasto.

Tästä upea ja persoonallinen kaksio joko omaan käyttöön tai sijoitusasunnoksi.

Kaukolämpö.

Perustiedot

Sijainti
Lassilantie 1, 62100 Lapua
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
24321378
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
46,5 m²
Kokonaispinta-ala
46,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h + k
Huoneita
2
Palvelut
Puisto lähellä, Päiväkoti lähellä, Yläaste lähellä, Lukio lähellä, Ala-aste lähellä, Lääkäriasema lähellä, Kirjasto lähellä, Terveyskeskus lähellä
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei

Hinta

Velaton hinta
35 000 €
Myyntihinta
35 000 €
Neliöhinta
752,69 € / m²
Taloyhtiön tilat ja tuotot
Saunaosasto, Pyykinpesuhuone, Polkupyörävarasto

Vastikkeet

Hoitovastike
216 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Tontin vuokravastike
/ kk
Korjausvastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
216 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
16,50 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
16,50 € / henkilö / kk
Saunamaksu
5,00 € / kerta
Muut kustannukset
Erityisvastike 26,40 € / kk Autopaikka: 5,00 € / kk
Kiinteistövero
0

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Kiinteistö Oy Lapuan Säästökeskus
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1956
Liikehuoneistojen lukumäärä
9
Liikehuoneistojen pinta-ala
2 090 m²
Kerroksia
3
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Isännöinti
Retta Isännöinti / Pirkko Lakso / pirkko.lakso@retta.fi / Puhelin 040 0868761
Harrastusmahdollisuudet
Kuntosali lähellä, Uimahalli lähellä, Ulkoilureittejä, Urheiluhalli lähellä, Jalkapallokenttä, Jäähalli lähellä
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Taksitolppa lähellä, Maksuton pysäköinti, Sujuvat yhteydet omalla autolla, Rautatieasema lähellä, Paljon parkkitilaa
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Tontin vuokra
0
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Autokatos, Pistokkeellisia autopaikkoja
Yhteiset tilat
Saunaosasto, Pyykkitupa, Polkupyörävarasto