20 406 €81 m²

Korpimetsänkatu 4, Skinnarila, Lappeenranta3H+K+S

Velaton hinta
20 406 €
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Skinnarila
Kaupunki
Lappeenranta

Saunallinen kolmio, oma parveke, kulmahuoneisto, hiisitalon – 2. kerros Toimivapohjainen koti, jossa arki sujuu mutkattomasti! Valoisa läpitalon huoneisto tarjoaa kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta, viihtyisän olohuoneen sekä erillisen keittiön. Keittiössä on hyvin työskentelytilaa ja astianpesukoneliitäntä. Olohuoneesta on käynti omalle parvekkeelle, joka tuo mukavaa lisätilaa oleskeluun ja lisää asumismukavuutta. Useaan suuntaan avautuvat ikkunat tekevät kodista valoisan ja avaran. Kylpytilat ovat käytännölliset: erillinen WC helpottaa arkea ja kylpyhuoneen yhteydessä sijaitsee oma sauna. Lisäksi asunnossa on vaatehuone, joka tarjoaa runsaasti säilytystilaa. 50M kaapelilaajakaista sisältyy vastikkeeseen.

Nelikerroksinen hissitalo Skinnarilan kaupunginosassa lähellä yliopiston kampusta ja ammattikorkeakoulua. Kaikissa asunnoissa huoneistokohtaiset saunat ja parvekkeet. Tässä kohteessa asunnot kaksioita ja kolmioita. Kohteessa käytetään hiilineutraalia kaukolämpöä.

Sammonlahdesta löydät mm. Skinnarilan koulun, päiväkodit, apteekin, S- ja K-Marketit. Hyvät ulkoilumaastot sekä uimapaikat lähistöllä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Skinnarila
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
81 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.06.2026

Velaton hinta
20 406,06 €
Myyntihinta
20 406,06 €
Neliöhinta
251,93 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 10675,39 €, Indeksikorotus: 9730,67 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 20406,06 €.
Käyttövastike
847,77 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Korpimetsänkatu 4
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994
Kerroksia
3