24 366 €73 m²

Pikisaarenkatu 38, Pikisaari, Lappeenranta3H+K+S

Velaton hinta
24 366 €
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
1998
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Pikisaari
Kaupunki
Lappeenranta

Saunallinen kolmio, oma parveke ja kulmahuoneisto hissitalossa. Tämä 73,0 m²:n kokoinen koti sijaitsee hissillisen talon ensimmäisessä kerroksessa, ei maantasa ja tarjoaa toimivan sekä selkeän pohjaratkaisun. Olohuone muodostaa yhtenäisen kokonaisuuden keittiön kanssa, ja kahteen ilmansuuntaan avautuvat ikkunat tuovat mukavasti luonnonvaloa, kyseessä on kulmahuoneisto. Olohuoneesta on käynti omalle parvekkeelle, joka lisää mukavasti oleskelutilaa. Keittiössä on hyvin säilytys- ja työskentelytilaa sekä astianpesukonevaraus. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta rauhallisella sijainnilla erillään oleskelutiloista. Säilytystilaa tarjoavat eteisen ja makuuhuoneiden kaapistot. Kylpyhuoneen yhteydessä on oma sauna, ja kodinhoitoa helpottaa tila pyykinpesukoneelle. Lisäksi asunnossa on erillinen WC. Taloyhtiössä asumismukavuutta lisää se, että vastikkeeseen sisältyy kaapelilaajakaista 50 M, joka soveltuu hyvin arjen ja etätyön tarpeisiin.

Pikisaaressa vain muutaman kilometrin päässä keskustan palveluista viisikerroksinen hissitalo. Kaikissa asunnoissa oma sauna ja parveke, joista osassa myös Saimaa-näkymät. Grillikatos asukkaiden käytössä samoin kuin punttisali. Kohteessa käytetään hiilineutraalia kaukolämpöä.

Upeat ulkoilumaastot lähellä. Kaikki palvelut keskustassa - Lönnrotin koulu, Pallon päiväkoti, kauppakeskukset Armada, Opri, Galleria ym, lähipalveluista S-Market Pallo vain muutaman sadan metrin päässä.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Pikisaari
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3H+K+S
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Vapautuu
01.06.2026

Velaton hinta
24 366,34 €
Myyntihinta
24 366,34 €
Neliöhinta
333,79 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 13549,39 €, Indeksikorotus: 10816,95 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 24366,34 €.
Käyttövastike
880,88 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Pikisaarenkatu 38
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1998
Rakennusvuoden lisätiedot
1998
Kerroksia
4