99 900 €27 m²

Raastuvankatu 9, Keskus, Lappeenranta1h + avok

Velaton hinta
99 900 €
Hoitovastike
153,90 € / kk
Asuinpinta-ala
27 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 3
Rakennusvuosi
1931
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskus
Kaupunki
Lappeenranta

Yksiö Lappeenrannan ydinkeskustasta

Arvokiinteistön ylimmässä kerroksessa sijaitseva upea Loft-tyylinen yksiö, missä on tilava makuuparvi. Mahtava 4m huonekorkeus. Tässä juuri saneeratussa asunnossa on kaikki nykypäivän mukavuudet(vesikiertoinen lattialämmitys, astianpesukone, pyykinpesukone, led valaistus, ovipuhelin, yms.) mutta myös arvokasta historiallisen kiinteistön tuomaa mukavuutta paksut seinät, hyvä äänieristävyys, isot ikkunat paksun ikkunalaudat. Tutustumisen arvoinen! Sijoittajalle hyvä vuokratuotto mahdollisuus. Katso esittely video.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskus
Kohdenumero
24443162
Kerros
3 / 3
Asuinpinta-ala
27 m²
Kokonaispinta-ala
37 m²
Pinta-alojen lisätiedot
lattiapinta-ala 27m2 lisäski noin 10 m2 makuuparvi.
Huoneiston kokoonpano
1h + avok
Huoneita
1
Keittiön varusteet
Laminaattitasot, Teräskalusteet, Astianpesukone, Integroidut koneet, Liesi tai uuni erikseen, Sähköliesi, Liesikupu, Jää-pakastinkaappi
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, Suihkuseinä, Pesukonevalmius, Peilikaappi, Laattalattia, Laattaseinä, Allaskaappi
Säilytystilat
Säilytystilaa, Ullakkokomero
Ominaisuudet
Valoisa, Korkeat huoneet, Korkeat ikkunat, Hyvä äänieristys, Ikkunasyvennykset, Leveät ikkunalaudat
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä
Linkit

Hinta

Velaton hinta
99 900 €
Myyntihinta
71 900 €
Neliöhinta
3 700 € / m²
Velkaosuus
28 000 €

Vastikkeet

Hoitovastike
153,90 € / kk
Pääomavastike
266,09 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
419,99 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Sähkömaksu
Kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1931
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Liikehuoneistojen pinta-ala
1 787 m²
Kerroksia
3