290 000 €88 m²

Snellmaninkatu 10 as, Keskusta, Lappeenranta4h+kt+s

Velaton hinta
290 000 €
Hoitovastike
325 € / kk
Asuinpinta-ala
88 m²
Huoneita
4
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
2021
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Lappeenranta

Kaunis kerrostalokoti vuonna 2021 valmistuneessa yhtiössä keskustassa!

Mikäli olet haaveillut helposta asumisesta keskustassa kaikkien palveluiden äärellä, on tämä koti sinulle oivallinen tilaisuus. Avara ja moderni huoneisto, jossa pienimmätkin yksityiskohdat on hiottu kohdalleen. Kolme makuuhuonetta, joista kaksi on yhdistetty suuremmaksi kokonaisuudeksi. Olohuone yhdistyy keittiön kanssa yhdeksi tilaksi keittiösaarekkeen antaessa kuitenkin tarvittavaa rauhaa. Asunnon suurelta tyylikkäältä lasitetulta parvekkeelta on upeat kaupunkinäkymät Lappeenrannan keskustaan.

Hanki koti, jossa voit nauttia vaivattomasta asumisesta ilman remonttihuolia pitkälle tulevaisuuteen.

Sovi oma esittelyaikasi LKV Mika Laitinen, 050 5142680

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80500548
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
88 m²
Tontin pinta-ala
1 423 m²
Kokonaispinta-ala
88 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h+kt+s
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin, astianpesukone, keittiösaareke ja mikroaaltouuni. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, lattialämmitys, pesuallas, bidee-suihku ja pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, pesuallas ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Vaatehuone, häkkivarasto ja kaapistot
Tulevat remontit
Nosto-oven toteutus autohalliin
Tehdyt remontit
Latauspaikkavalmius toteutettu yhtiön hankkeena.

Velaton hinta
290 000 €
Myyntihinta
290 000 €
Neliöhinta
3 295,45 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
325 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
325 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Varainsiirtovero (1,5%) velattomasta kauppahinnasta on maksettava kaupanteon yhteydessä.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Lappeenrannan Snellmaninkatu 10
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2021
Huoneistojen lukumäärä
62
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2021
Kerroksia
7
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
1 423 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
EKTI Isännöinti Oy, Iina Tirronen, iina.tirronen@ekti.fi, 0445966728
Kaavoitustiedot
Lappeenrannan kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, juna-asema lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autohallipaikat erillisinä osakkeina
Yhteiset tilat